Redaktor | Fotograf

Moda na SUVy coupe prawdopodobnie szybko nie przeminie. Pomimo tego, niektórzy producenci, decydują się nie wprowadzać takich modeli do oferty. Jednym z nich jest Peugeot, który pomimo, że ma SUVa, który nadawałby się do konwersji, a więc model 3008, nie czyni tego. Jak pokazuje poniższy render, jest czego żałować, bo mógłby wyglądać bardzo dobrze.

Moda na SUVy trwa w najlepsze. W ostatnim czasie, bardzo popularne stały się także odmiany aut tego segmentu z opadającą linią dachu. Choć jest to nieco mniej praktyczne rozwiązanie, to większość ludzi bardziej docenia walory estetyczne takich aut. Niektórzy producenci decydują się jednak nie oferować takich modeli. Jednym z nich jest Peugeot, który choć ma w swojej ofercie kilka SUVów, żadnego z nich nie oferuje w wersji coupe. Najlepszym kandydatem byłby jednak 3008, który jest średniej wielkości SUVem. Nic nie stanęło jednak na przeszkodzie, aby stworzyć render, jak mogłaby wyglądać wersja coupe.

Peugeot 3008 Coupe - najbardziej sportowa wersja francuskiego SUVa

Podjął się tego KDesign AG. Od razu widać, że nadwozie zostało zaadaptowane z Mustanga Mach-E. Przód i tył to natomiast najnowszy kompakt Peugeota, czyli 308. Trzeba jednak przyznać, że połączenie tych dwóch aut dobrze do siebie pasuje. Agresywny przód Peugeota, z charakterystycznymi lampami w kształcie kłów lwa i nowoczesnym grillem, dobrze pasuje do opadającej linii dachu. Tył również prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza dzięki lampom. Całości dopełnia zupełnie nowe logo Peugeota.

Peugeot 3008 Coupe - najbardziej sportowa wersja francuskiego SUVa

Ciężko powiedzieć, co Peugeot wymyśliłby w kwestii napędu takiej wersji. Możliwe, że powstałaby nawet odmiana PSE, podobnie jak w modelu 508, która byłaby mocną hybrydą. To zdecydowanie pasowałoby do sportowego charakteru SUVa coupe. Prawdopodobnie podstawowe odmiany byłyby oferowane z benzynowymi 1.2 i 1.6. 3008 z tym drugim silnikiem mieliśmy już okazję testować. Niestety, aby ujrzeć taki model na rynku, musimy poczekać przynajmniej do premiery kolejnej generacji modelu 3008. Miejmy jednak nadzieję, że Peugeot zdecyduje się na stworzenie takiej odmiany. Wygląda naprawdę obiecująco.

Render: KDesign AG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *