Redaktor | Fotograf

Odrestaurowanie starych Porsche 911 wraz z lekką modyfikacją ich designu jest ostatnio w modzie. Jednak czy Theon Design stanął na wysokości zadania?

Bez wątpienia Porsche 911 z ery silników chłodzonych powietrzem są jednymi z najbardziej cenionych klasyków. Oczywiście im starsza generacja tym lepiej, jednak wszystkie cieszą się dużą popularnością wśród entuzjastów motoryzacji. Auta niekiedy wymagają dużej ilości napraw, a nie każdy chce się bawić w mechanika. W takich sytuacjach pomocne okazują się firmy zajmujące się gruntownym odrestaurowaniem takich modeli, wraz z ewentualnymi modyfikacjami.

Porsche 911 (964) Theon Design

Jedną z takich firm jest Theon Design, który ostatnio podjął się modyfikacji Porsche 911 964. Cały proces był bardzo skomplikowany, jednak dzięki temu wszystko zostało wykonane perfekcyjnie. Najpierw samochód został rozebrany, a każde uszkodzenie blacharskie zostało naprawione. Precyzja przy składaniu i naprawianiu karoserii została osiągnięta przez pomoc programów komputerowych. Podczas składania wszystkiego, zdecydowano się na zastosowanie kilku innych niż normalne części. Maskę zmienioną na taką z wczesnych lat produkcji, zastosowano także poszerzone nadkola, a także, co ciekawe, elektryczne lusterka zaprezentowane w koncepcie modelu Speedster w 2018 roku. Felgi to klasyczny wzór Porsche stosowany w wielu projektach.

Porsche 911 (964) Theon Design

To jednak nie koniec modyfikacji. W środku niektóre części zostały wykończone włóknem węglowym, a standardowe fotele zastąpiły kubełki Recaro. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze i dzięki temu wnętrze prezentuje się dość oryginalnie. Na zegarach pojawia się logo firmy zajmującej się modyfikacjami.

Porsche 911 (964) Theon Design

Zmiany zaszły również pod maską. Theon Design oferuje jednostki 3.8 i 4.0 litrowe. W przypadku tego konkretnego egzemplarza wybrano ten pierwszy wariant oferujący 375 koni mechanicznych mocy. Za przeniesienie napędu odpowiada 6-biegowy manual z generacji 993. Niestety, to wszystko kosztuje. Pełny koszt samochodu, to aż 415 tysięcy dolarów. Trzeba też nieco poczekać, ponieważ producentowi złożenie samochodu zajmuje aż 18 miesięcy. Mimo wszystko z pewnością znajdzie się grono klientów skłonne zapłacić i poczekać, ponieważ całość wygląda naprawdę dobrze.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *