Redaktor | Fotograf

Choć SUV nie wydaje się być ciekawym tematem do tuningu, nadworny tuner Hondy podjął się stworzenia ciekawego pakietu stylistycznego również do niego – oto nowa Honda HR-V.

Choć nowa generacja Hondy HR-V pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, jednak tunerzy już wzięli się za tworzenie pakietów stylistycznych. Także Mugen, czyli nadworny tuner Hondy wziął się za stworzenie takiej modyfikacji. Choć oczywiście zakres zmian nie jest bardzo duży, sprawia że SUV jest nieco bardziej agresywny. Trzeba też przyznać, że już w serii HR-V prezentuje się całkiem nieźle, zwłaszcza jak na auto tej klasy. W ojczyźnie tuningu to jednak nieco za mało, w związku z czym pakiety tuningowe cieszą się dużą popularnością.

Nowa Honda HR-V

Głównym zakresem zmian na zewnątrz jest dodanie dokładek oraz zmiana felg. HR-V otrzymało 18-calowe alufelgi o specjalnym dwutonowym kolorze. Dostępny jest także spoiler, a także przednie dokładki i zmieniony grill. Modyfikacji uległy także progi boczne. Już w standardzie zakres możliwości skonfigurowania HR-V pod siebie jest całkiem duży, ponieważ możemy wybierać z dwutonowych lakierów, a także kilku wzorów felg.

Nowa Honda HR-V

Mugen oferuje także delikatny tuning techniczny. W ofercie znajduje się specjalny układ wydechowy, który z pewnością pozytywnie wpłynie na doznania dźwiękowe. Dostępny jest także sportowy filtr powietrza. Obie modyfikacje z pewnością nie zmienią drastycznie osiągów, jednak pozwolą na osiągnięcie przez silnik kilku dodatkowych koni mocy. Ten nie ma jednak ich zbyt wiele pod maską w standardzie, w związku z czym Mugen mógłby zaoferować coś więcej w tej kwestii.

Nowa Honda HR-V

Niestety, pakiet będzie oferowany jedynie w Japonii. Prawdopodobnie nie trafi oficjalnie nigdzie indziej. Nie ma się co dziwić, ponieważ to Japonia jest ojczyzną tuningu i to tam jest największy popyt na tego typu pakiety. Nieznana jest jeszcze dokładna cena pakietu, jednak z pewnością nie będzie tanio, ponieważ Mugen to jeden z najbardziej cenionych tunerów marki. Miejmy nadzieję, że nie jest to jego ostatnie słowo i już niedługo wprowadzi więcej pakietów zwiększających moc silnika.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *