Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Niektóre modyfikacje do samochodów nigdy nie powinny powstać i chyba tak właśnie jest z felgami do Hondy Civic Type-R od firmy Mugen, która przygotowała cały pakiet poprawek

Szukając samochodu, który będzie się na drodze wyróżniać, nie sposób ominąć propozycję od Hondy w postaci modelu Civic Type-R. Już bazowy Civic jest samochodem rzucającym się w oczy i spośród wszystkich propozycji na rynku, w tym segmencie, jest to chyba najbardziej kontrowersyjne auto. Ma to swój urok i głównie dlatego klienci wybierają ten samochód, chociaż należy pamiętać, że Civic Type-R jako jeden z nielicznych oferuje tylko wersję z napędem na przednią oś w połączeniu z manualną skrzynią biegów, chociaż i to wkrótce może się zmienić. Teraz firma Mugen przygotowała mały pakiet poprawek dla tego auta, który ma za zadanie odmienić wygląd i chyba właśnie nadać jeszcze więcej kontrowersji dla tego projektu.

Mugen

Lista zmian obejmuje przedni i tylny zderzak, spoiler na klapie bagażnika, pokaźny dyfuzor, progi, lotka nad tylną szybą oraz 20 calowe felgi. Te wszystkie elementy wyglądają całkiem dobrze osobno i można powiedzieć, że dodają nieco agresji dla tego auta. Jednak gdy zaczynamy łączyć je w całość to finalnie dostajemy niepokojąco zły obraz, w szczególności, gdy spojrzymy na 20 calowe felgi, które pod żadnym pozorem nie pasują do całości auta. Wszystkie dodatkowe elementy zostały wykonane z włókna węglowego, co finalnie może wpłynąć nawet pozytywnie na masę pojazdu, gdy podmienimy seryjne elementy na te oferowane przez Mugen.

Zmiany w środku to raczej tylko kosmetyka. Możemy wybrać sobie fotele Recaro z logiem Mugen, przycisk Start/Stop z tym samym logotypem oraz takie elementy jak gałka dźwigni zmiany biegów, nakładki na progi czy wewnętrzna obudowa drzwi. To wszystko może dopełnić stylizację naszego auta, ale nie jest obowiązkowe. Jaki wpływ mają te Aero poprawki na zachowanie samochodu i jego potencjalne osiągi? W zasadzie to nie wiadomo, bo tuner takich informacji nie udzielił. Wśród innych Civic’ów Type-R na pewno będzie to spore wyróżnienie, ale nas bardzo nie przekonują te okropne felgi, tutaj jest wiele ciekawszych możliwości na rynku.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *