Redaktor | Fotograf

Mansory słynie z raczej ostentacyjnych projektów, które wyróżniają się na ulicy. W związku z tym tuner ma zarówno fanów, jak i przeciwników. Jest to jednak doskonały wybór dla osób, którym szybko nudzą się standardowe wersje. Mansory zdecydowanie nie pozwala się nudzić, a dowodem na to jest najnowsze RS Q8 od tego tunera.

Kupując Audi z serii RS otrzymujemy nie tylko niesamowite osiągi, ale i sportową stylistykę. Dla wielu jest to jednak niewystarczające i zwracają się w stronę tunerów. Jest to znakomity pomysł, gdy chcemy się bardziej wyróżnić. Ostentacyjność zapewni jednak praktycznie tylko Mansory. Projekty tego producenta zawsze są niezwykłe, a auta są chętnie wybierane przez kierowców z Dubaju. Podobnie będzie prawdopodobnie z najnowszą propozycją tunera. Na rynek właśnie trafiło Audi RS Q8 Mansory, które wyróżni się na drodze, a także zaskoczy praktycznie wszystkie SUVy na światłach.

Z zewnątrz pakiet producenta wyróżni się przede wszystkim zastosowaniem morza włókna węglowego. Choć redukcja masy w tak ciężkim samochodzie prawdopodobnie dużo nie zmieni, wygląda ono znacznie lepiej. Zupełnie nowa jest maska, która przypomina te, które producent stosuje w swoich projektach opartych na Lamborghini Urusie. Mansory zastosowało także zupełnie nowy zderzak przedni z dokładką, która wygląda bardzo sportowo. Typowo dla siebie RS Q8 Mansory otrzymało również poszerzone nadkola, a także znacznie masywniejszy dyfuzor i spoiler tylny. Felgi mają rozmiar aż 24 cali. Choć auto można dowolnie skonfigurować, połączenie zielonego lakieru z żółtymi dodatkami prezentuje się znakomicie.

Mansory zadbało także o modyfikacje techniczne. Przede wszystkim chodzi tutaj o moc i moment obrotowy, które wzrosły odpowiednio do poziomu 780 koni i 1000 niutonometrów. Jest to niesamowity wynik. Modyfikacje objęły przede wszystkim autorski układ wydechowy tunera, a także modyfikacje oprogramowania. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi aż 320 kilometrów na godzinę. RS Q8 Mansory z pewnością będzie popularny na rynku, jednak producent nie zdradził jego ceny.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *