Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Manhart postanowił podnieść osiągi sportowego roadstera Mercedes-AMG SL 63 do poziomu super samochodu. Osiągnięto to dzięki stworzeniu limitowanej serii SL 700 R, składającej się z zaledwie 10 egzemplarzy. Ten ekskluzywny model nie tylko zyskał znaczący wzrost mocy i momentu obrotowego, ale także oferuje opcjonalne ulepszenia i drobne zmiany wizualne.

Najważniejszą modyfikacją dokonaną przez Manharta jest zwiększenie mocy silnika. Podwójnie doładowany, 4,0-litrowy silnik V8 zyskał większą moc niż w standardowej wersji. Zwiększenie nastąpiło z poziomu 585 KM) i 800 Nm momentu obrotowego do imponujących 707 KM i 935 Nm momentu obrotowego. Choć te liczby robią wrażenie, są nieco niższe niż pierwotnie oczekiwano dla wersji SL 800 R, która była zapowiedziana w zeszłym roku.

Manhart osiągnął ten wzrost mocy dzięki zastosowaniu specjalnego układu MHtronik Powerbox, zmodyfikowanego układu chłodzenia międzychłodnicy oraz nowego filtra powietrza. Dla rynków eksportowych poza Niemcami dostępne są również opcjonalne sportowe rury wydechowe wyposażone w 600-komórkowe katalizatory. Moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła za pośrednictwem systemu 4Matic+ i 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów, która również została odpowiednio unowocześniona.

Mercedes-AMG SL 700 R od Manhart z mocą 707 KM i 935 Nm!

Warto zauważyć, że Manhart skupił się na wydajności mechanicznej, nie dokonując większych zmian w wyglądzie nadwozia. Zamiast tego, samochód został jedynie ozdobiony charakterystycznymi złotymi naklejkami i dopasowanym kolorem przemalowanych zacisków hamulcowych. Mimo to, agresywny wygląd SL 700 R jest wyraźnie zauważalny dzięki dodatkowemu zestawowi kół Y-spoke o średnicy 22 cali. Te monoblokowe felgi są wyposażone w mieszane opony Hankook Ventus S1 Evo2 o rozmiarze 295/30ZR22 z przodu i 335/25ZR22 z tyłu.

Cena limitowanej serii SL 700 R nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Jednak jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie ze strony klientów, Manhart może rozważyć kolejny projekt tuningu bazujący na modelu SL. Ponadto, warte uwagi jest to, że nadchodzący Mercedes-AMG GT będzie blisko związany z modelem SL, co sugeruje, że tuner z Wuppertalu może również podjąć działania w odniesieniu do tego modelu.

Mercedes-AMG SL 700 R od Manhart z mocą 707 KM i 935 Nm!

Podsumowując, Mercedes-AMG SL 700 R od Manharta to unikalna i ekskluzywna propozycja dla miłośników sportowych samochodów. Dzięki znacznemu wzrostowi mocy, ulepszonemu podwoziu i niewielkim modyfikacjom wizualnym, ten roadster osiąga poziom super-samochodu. Z pewnością przyciągnie uwagę entuzjastów motoryzacji, którzy poszukują nie tylko sportowego wyglądu, ale również niesamowitej dynamiki jazdy.

Źródło: materiały prasowe tunera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *