Redaktor | Fotograf

McLaren 765LT zachwyca niesamowitymi osiągami i stylistyką. Najnowszy model z serii Long Tail brytyjskiego producenta jest ściśle limitowany. Nie przeszkodziło to jednak tunerom, którzy stworzyli swoje propozycji tuningu auta. McLaren 765LT Novitec otrzymał jeszcze więcej włókna węglowego, a także ma nieco lepsze osiągi.

Brytyjskie supersamochody to od wielu lat nie tylko świetne osiągi, ale i połączenie sportu i elegancji. Nie inaczej jest w przypadku McLarena 765LT, który, choć wyróżnia się sportowym designem, ma w sobie brytyjski charakter. To, wraz ze ścisłą limitacją modelu nie przeszkadza jednak tunerom, którzy chętnie zabierają się za flagowy model brytyjskiego producenta. Jak pokazuje przykład ze zdjęć, ideał również można jeszcze poprawić. McLaren 765LT Novitec otrzymał jeszcze więcej elementów z włókna węglowego, a także zdecydowanie wyróżnia się na ulicy.

Z zewnątrz auto wyróżnia się przede wszystkim kolorem. Badlands Green to oliwkowa barwa, która świetnie pasuje do charakteru samochodu. Co ciekawe jest to jednak folia, a 765LT Novitec został oklejony w firmie Fostla.de Concepts. Pomarańczowe wykończenie krawędzi świetnie kontrastuje i zdecydowanie dodaje charakteru. Novitec zastosował w aucie autorski wlot powietrza na dachu, a także nową klapę silnika. Wszystkie elementy wykonano oczywiście z włókna węglowego, który na aucie można znaleźć niemal w każdym miejscu. McLaren 765LT Novitec otrzymał również felgi Vossen w rozmiarze 20/21 cali, które prezentują się znakomicie.

Novitec zastosował w modelu sprężyny obniżające o 20 milimetrów. Dzięki temu McLaren 765LT prezentuje się świetnie i jeszcze lepiej się prowadzi. Pod względem mocy, tuner nic nie zmienił. W związku z tym moc wynosi 765 koni mechanicznych. Napęd trafia jedynie na tył z pomocą 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Brytyjski supersamochód ma niesamowite osiągi. Pierwsza setka to kwestia 2,8 sekundy, a czas 100-200 to zaledwie 4,5 sekundy, co jest znakomitym wynikiem. Na rynek trafił już następca modelu 720S, na którym bazuje 765LT. Jest to model 750S, który wyjedzie na drogi już na początku przyszłego roku.

Fot. Fostla.de concepts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *