Redaktor | Fotograf

Novitec od wielu lat tuninguje włoskie supersamochody. Choć marka kojarzy się przede wszystkim z Ferrari, co jakiś czas tworzy pakiety oparte również na Lamborghini. Tak jest właśnie w przypadku tego Aventadora, który otrzymał wiele zmian w stosunku do seryjnej odmiany. Wersja Ultimae od Noviteca wyróżnia się przede wszystkim dźwiękiem i stylistyką.

Lamborghini Aventador Ultimae jak sama nazwa wskazuje, jest finalnym wcieleniem włoskiego supersamochodu. Łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy modelu i wyróżnia się wyższą mocą i agresywną stylistyką. Jednocześnie jest niezwykle rzadkim wcieleniem modelu, w związku z czym rzadko można spotkać go na ulicach. Jednak jeśli komuś to nie wystarcza, może zwrócić się do firmy Novitec, która przygotowała pakiet dla tego samochodu. Choć włoskich supersamochodów nie wypada poprawiać, trzeba przyznać, że w tym przypadku wyszło naprawdę dobrze.

Lamborghini Aventador Ultimae Novitec — brzmienie i design

Pod względem stylistycznym pakiet wyróżnia zastosowanie włókna węglowego. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest go naprawdę dużo. Przede wszystkim można go znaleźć na masce, a także elementach aerodynamicznych. Pojawiły się także nowe, dodatkowe wloty powietrza w okolicach klapy silnika, które zapewniają większą przyczepność. Novitec oferuje dwa rozwiązania dotyczące tylnego spoilera samochodu, można także całkowicie z niego zrezygnować. Lamborghini Aventador Ultimae otrzymał też nowy splitter i koła. Te ostatnie mają rozmiar 20/21 cali, można je skonfigurować w jednym z 72 kolorów i pochodzą od Vossena. Zawieszenie zostało obniżone o 35 milimetrów, dzięki czemu auto prezentuje się znacznie lepiej, a także ma obniżony środek ciężkości.

Lamborghini Aventador Ultimae Novitec — brzmienie i design

Pod względem technicznym, Novitec skupił się przede wszystkim na układzie wydechowym. Propozycja tunera to układ odchudzony o 19 kilogramów względem oryginalnego rozwiązania. Lamborghini Aventador Ultimae z nowym wydechem brzmi także znacznie lepiej. Nie zmieniła się jednak moc supersamochodu. Ta wciąż wynosi 780 koni mechanicznych. Ultimae jest ostatnim i jednocześnie najmocniejszym wcieleniem Aventadora. Jego produkcja już się zakończyła, a w ostatnim czasie Lamborghini pokazało następcę modelu, czyli model Revuelto.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *