Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Co to jest AdBlue emulator? Jak działa emulator AdBlue? Jakie zalety ma wyłączenie AdBlue? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule.

  1. Czym jest emulator AdBlue?
  2. Jakie zalety ma wyłączenie systemu AdBlue?

Systemy AdBlue montowane w samochodach ciężarowych są z reguły rozwiązaniem zawodnym. Nawet błaha awaria może spowodować, że elektronika takiego pojazdu ograniczy moc silnika, a to z kolei wiąże się z niemożliwością kontynuowania jazdy. Jak rozwiązać problemy związane z układem AdBlue? Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są emulatory AdBlue. Czym jest emulator AdBlue? Jakie zalety ma wyłączenie systemu AdBlue? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Co to jest AdBlue emulator?

Czym jest emulator AdBlue?

Co to jest AdBlue emulator i co daje montaż takiego rozwiązania w samochodzie ciężarowym? Otóż emulator AdBlue to urządzenie, którego zadaniem jest symulowanie poprawnej pracy układu związanego z emisją spalin w sytuacji, gdy roztwór AdBlue nie jest pobierany. Skutkiem takiej sytuacji jest oczywiście przedostawanie się nieoczyszczonych spalin do atmosfery, a zatem montaż emulatora AdBlue niestety nie jest korzystną opcją dla środowiska naturalnego, ponieważ nie ograniczy emisji spalin. Nie oznacza to jednak, że nie warto skorzystać z takiego rozwiązania, jak emulator DPF.

Ogólnie system AdBlue powoduje sporo problemów – głównie zimą w samochodach ciężarowych – uniemożliwiając czasami dalszą podróż. Z tego powodu kierowcy często decydują się na wyłączenie AdBlue przez montaż takiego urządzenia, jakim jest emulator SCR.

Jakie zalety ma wyłączenie systemu AdBlue?

Okazuje się, że system AdBlue nierzadko powoduje pewne problemy – szczególnie w samochodach ciężarowych. Po pierwsze AdBlue – jak wspominaliśmy – jest wodnym roztworem mocznika, który zimą potrafi często zamarznąć. Po drugie układy przechowywania i dozowania produkuje się z tworzyw sztucznych, które nie są na tyle trwałe, aby nie ulegać uszkodzeniu. Z reguły do uszkodzenia tego rodzaju elementów dochodzi po zamarznięciu płynu AdBlue. Kolejnym problemem jest fakt, że jeśli tylko dojdzie do usterki dozującego układu lub w układzie zabraknie płynu, kierowca nie będzie mógł kontynuować podróży. Zamiast tego, będzie musiał zadzwonić po serwis.

Co zatem daje wyłącznie systemu AdBlue? Główną zaletą jest eliminacja wszelkich problemów związanych z układem, którego częścią jest właśnie zbiornik AdBlue – a mianowicie z SCR oraz tych wspomnianych wyżej. Odpowiednio dobrane rozwiązanie emuluje zatem AdBlue oraz system SCR razem z katalizatorem DPF SCR. Może zastąpić także zespół pompy z czujnikiem różnicy ciśnienia, układ ECU/ACM oraz czujniki NOx na wylocie i wlocie. Jeśli zatem interesuje Cię emulator AdBlue do samochodów ciężarowych, nie zwlekaj i już dziś umów się do specjalistów, którzy pomogą Ci sprawnie wyłączyć AdBlue w Twojej ciężarówce, co usprawni pracę sterownika silnika.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *