Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowa Skoda Octavia ma spore szanse stać się bestsellerem, ale póki co możemy nacieszyć oczy widokiem wersji RS na renderach

W poniedziałek zaprezentowano najnowszą Skodę Octavia na rok 2020. Na razie znamy jedynie wygląd podstawowych odmian samochodu zarówno w nadwoziu kombi jak i sedan. Nowa generacja urosła, niesie ze sobą nowe układy napędowe i ogólnie ma być lepsza od poprzednika, podnosząc tym samym poziom dla następnej generacji Superba. Jednak nie musieliśmy długo czekać, aby zobaczyć rendery Skody Octavia RS 2020, przygotowane przez X-Tomi Design, a jest na co popatrzeć.

Obecnie auto ma 200 KM i 400 Nm, czyli całkiem porządny wynik jak na dwulitrowego Diesla. Oczywiście to wszystko połączone jest 7-biegową skrzynią DSG i napęd rozkładany jest na 4 koła. Proste, spójne i logiczne. Jednak nowa Octavia RS będzie jeszcze mocniejsza. Mówi się o mocy około 250 KM, choć to wszystko zależy ile mocy Volkswagen zdecyduje się upchać pod maską nowego Golfa GTD. Dlaczego to takie ważne? Bo tak naprawdę Octavia RS ma przełożony napęd z Golfa i różnica jest jedynie w nadwoziu.

Standardowa Octavia w sedanie do mnie nie przemawia, jakoś nie podoba mi się to auto. W kombi jest już znacznie lepiej, ale po zmianach wizualnych wersji RS myślę, że bardzo polubiłbym wersję RS w sedanie. Auto zyskało sportowy charakter, typowe dla Skody sportowe felgi i sporo czarnych dodatków poprawiających wygląd. Oczywiście to tylko rendery, lecz finalny model, który Skoda pokaże w 2020 roku nie będzie bardzo się różnił, raczej kosmetyczne zmiany względem tego zdjęcia. Co ciekawe, dostępny będzie wariant z silnikiem Diesla.

Czy nowa Octavia odniesie sukces? Słuchając pierwszych opinii można wywnioskować, że sprzedaż będzie na wysokim poziomie. Czy bestseller w swojej klasie? Ciężko powiedzieć, poczekajmy na pierwsze testy i wyniki finansowe po kwartale sprzedaży. W między czasie zaobserwujemy czy zaroiło się od nowej Octavii na naszych drogach czy jednak pozostanie ona na drugim planie. Po teście najnowszego Superba, chętnie pojeździłbym nową Octavią, bo mam jakieś przeczucie, że to będzie dobre auto.

Foto. X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *