Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Civic jest bardzo popularnym modelem o czym świadczy chociażby fakt, że obecnie produkowana jest dziesiąta generacja tego samochodu

Nowy rok oznacza, że producenci mają doskonałą okazję, aby nieco poprawić oferowane przez siebie modele. Tak też postąpiła Honda z modelem Civic, którego 10. generacja jest oferowana w naszym kraju. Co się zmieniło? Zazwyczaj takie zmiany są drobne i można je raczej nazwać mały faceliftingiem aniżeli jakąś rewolucją stylistyczną. Honda postawiła na rozwój technologii oraz kilka całkiem sympatycznych akcentów, które z pewnością fani marki oraz modelu odbiorą pozytywnie.

Na liście zmian znalazły się przede wszystkim światła LED w standardzie o nieco przeprojektowanej stylistyce z opcją adaptacyjnego podążania za kierunkiem jazdy. Jak Honda zaznacza “od teraz światła mają bardziej agresywną charakterystykę designu”. Z zakresu stylistyki zewnętrznej dodano jeszcze nowe felgi (16 cali) dla podstawowej wersji wyposażenia oraz felgi o nazwie “Shark Grey” dla wyższych wersji. Jeśli komuś znudziły się dotychczas oferowane lakiery to do palety dołącza kolor Obsidian Blue , może nie jest to szaleństwo ze strony projektantów, ale zawsze coś nowego w ofercie.

W gamie jednostek napędowych nie zaszły żadne zmiany, co może niektórych zasmucić. Jednak patrząc na obecne 3 silniki to Honda ma w miarę prosty przydział mocy dla klientów. W zakresie bezpieczeństwa producent dorzuca w standardzie pakiet Honda Sensing, który zawiera układ ostrzegania przed kolizją, adaptacyjny tempomat i kilka innych dodatków, które mają spore szanse na eliminację skutków kolizji, a czasem nawet zapobiec przed jej wystąpieniem. We wnętrzu doszło również do małych zmian, bo w najwyższych wersjach wyposażenia można wybrać fotel z elektryczną regulacją w 8 punktach. Również poprawiono obsługę klimatyzacji i systemu multimedialnego dodając kilka dodatkowych przycisków fizycznych

Oficjalnie w salonach auto pojawi się w grudniu i wtedy też będzie można zamawiać model MY2020, ale dostawy przewidziano dopiero na styczeń/luty 2020. Odnośnie cen nie mamy żadnych informacji, lecz nie powinny one ulec zmianie, a modele z 2019 roku będą oferowane z bardzo dużymi rabatami. Jeśli ktoś rozglądał się za nową Hondą Civic to teraz jest najlepszy moment na jej zakup w niższej cenie.

Foto. materiały prasowe Honda

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *