Redaktor | Fotograf

Po wielu latach nieobecności, Fiat 600 wraca na rynek. Dla osób zaznajomionych z obecnymi trendami nie będzie jednak niespodzianką, że jedyną opcją silnikową jest odmiana elektryczna. Producent zapowiada jednak przyzwoite parametry techniczne, a samo auto może się podobać. Fiat 600 będzie teraz crossoverem.

Moda na przywracanie klasycznych modeli nie ma końca. W przypadku wielu marek jest to jednak dodatkowy zabieg mający na celu bardziej wypromować samochód wśród nostalgicznych fanów. Nieco inaczej jest w przypadku Fiata, który od wielu lat kontynuuje model 500. Jest to jedna z bardziej udanych prób przywrócenia nazwy po wielu latach nieobecności na rynku. Włosi postanowili pójść za ciosem, a na rynek trafia Fiat 600. Sporym zaskoczeniem jest jednak forma, w jakiej wraca na rynek. Od teraz będzie to mały, uroczy crossover z napędem elektrycznym.

Pod względem stylistycznym, Fiat 600 nawiąże do modelu 500. Większe, 5-drzwiowe nadwozie o długości 4,17 metra sprawi, że auto będzie praktyczne zarówno do miasta, jak i na krótkie wakacyjne wypady. Podobnie jak w przypadku mniejszego brata, oznaczenie “600” można znaleźć przede wszystkim na przednim grillu. Nieco bardziej terenowego charakteru dodają przede wszystkim plastikowe osłony na nadkola oraz plastikowy zderzak z tyłu.

Wnętrze pozostało minimalistyczne i wyróżni je przede wszystkim znacznie większa ilość miejsca z tyłu. Fiat 600 awaryjnie pomieści nawet 5 osób, a bez problemu mogą nim podróżować 4 dorosłe osoby. Niezbyt praktyczny jest jednak bagażnik, który ma pojemność zaledwie 360 litrów. Pasażerowie i kierowca znajdą w środku dwa ekrany. Ten odpowiedzialny za wyświetlanie informacji dotyczących jazdy ma 7 cali, a ten odpowiedzialny za multimedia aż 10,25 cala. Bogate wyposażenie Fiata 600 obejmuje między innymi adaptacyjny tempomat, klimatyzację automatyczną czy elektryczną klapę bagażnika.

Pod względem technicznym, Fiat 600 otrzyma napęd znany z innych modeli marki Stellantis. Pod podłogę trafi więc bateria o pojemności 54 kWh, a moc maksymalna silnika wyniesie 156 koni mechanicznych. W cyklu mieszanym zasięg wyniesie około 400 kilometrów, jednak jeżdżąc jedynie po mieście, Fiat 600 ma zapewnić nawet 600 kilometrów zasięgu. Produkcja modelu ruszy już niedługo w Tychach, a w przyszłym roku do gamy ma dołączyć wersja hybrydowa.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *