Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kia Picanto to kompaktowy samochód, który łączy w sobie stylowy design, zaawansowane technologie i oszczędność paliwa. Wraz z nową generacją podkreśla swoją obecność wśród konkurencji jako samochód, który wyróżnia się zarówno swoim wyglądem, jak i wydajnością.

Nowa Kia Picanto debiutuje z odważną stylistyką i zaawansowanymi technologiami, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Jest ona idealna zarówno dla osób dojeżdżających do pracy w mieście, jak i dla młodych nabywców, którzy szukają swojego pierwszego samochodu. Kia Picanto oferuje dwie wersje: podstawową i GT-Line, która jest bardziej sportowo stylizowana i posiada zaawansowane technologie. Picanto cieszy się dużą popularnością w kilku regionach świata i jest ulubionym modelem klientów w segmencie A w Europie. Nowa wersja modelu zapewnia znakomitą funkcjonalność i jest wyposażona w więcej standardowych funkcji niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki systemom wspomagającym kierowcę poruszanie się po zatłoczonych europejskich miastach staje się łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Nowa Kia Picanto debiutuje! Wyrazisty charakter i oszczędność

Picanto jest również idealnym samochodem dla młodszych i nowych klientów, którzy szukają kontaktu z marką Kia i pragną podróżować przez życie w niezależny sposób, nie rezygnując przy tym z jakości i wygody. Dzięki łatwości parkowania i manewrowania, Picanto może być częścią coraz szerszego systemu mobilności dostępnego w europejskich miastach.

W kwestii wyglądu zewnętrznego, nowy Picanto prezentuje odważny i futurystyczny design, inspirowany filozofią marki Kia “Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Charakteryzuje go nowy przedni zderzak, osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, wyraziste nadkola i pokrywa silnika. Opcjonalne reflektory LED i światła do jazdy dziennej podkreślają nowoczesność samochodu. Z kolei przeprojektowane światła tylne współgrają ze zderzakiem, a wzór świateł pozycyjnych podkreśla szerokość nadwozia.

Wnętrze nowego Picanto jest dostępne w różnych kolorach i wykończeniach, umożliwiając klientom dostosowanie go do swoich preferencji. Kabina oferuje wysoką jakość wykonania i wygodę. Wersja GT-Line wyposażona jest standardowo w pakiet czarny Glossy, który nadaje wnętrzu sportowego charakteru.

Nowa Kia Picanto debiutuje! Wyrazisty charakter i oszczędność

Dwa silniki do wyboru

Picanto oferuje dwie jednostki napędowe: 1,0-litrowy i 1,2-litrowy silnik benzynowy. Obydwie charakteryzują się niską emisją CO2 i zoptymalizowanym rozrządem. Silnik 1,0-litrowy sprawdzi się dla kierowców ceniących wydajność, podczas gdy 1,2-litrowy silnik zapewnia większą moc i elastyczność. Obydwie jednostki są wyposażone w zaawansowane technologie, takie jak bezpośredni wtrysk paliwa i systemy oszczędzania energii, co przekłada się na oszczędność paliwa i niższą emisję szkodliwych substancji.

Nowe wnętrze

Wnętrze nowego Picanto oferuje również zaawansowane technologie i systemy multimedialne. Na uwagę zasługują m.in. duży ekran dotykowy z systemem multimedialnym, który obsługuje funkcje takie jak nawigacja, odtwarzanie muzyki i połączenia telefoniczne. Dodatkowo, Picanto może być wyposażony w systemy bezpieczeństwa i asystentów jazdy, takie jak system ostrzegania przed kolizją, asystent pasa ruchu, system monitorowania martwego pola oraz adaptacyjny tempomat.

Podsumowując, nowy model Kia Picanto to kompaktowy, stylowy i zaawansowany technologicznie hatchback, który oferuje wygodę, oszczędność paliwa oraz bezpieczeństwo. Z jego nowoczesnym designem, różnorodnymi opcjami personalizacji i dostępnymi technologiami, Picanto jest odpowiedzią na potrzeby klientów szukających miejskiego samochodu, który nie tylko jest praktyczny, ale także wyróżnia się w tłumie. Kiedy Kia Picanto będzie w sprzedaży? Samochód trafi do polskich salonów w przyszłym roku.

Kia Picanto – dane techniczne

Długość3595 mm
Szerokość1595 mm
Wysokość1485 mm
Rozstaw osi2400 mm
Zwis przedni675 mm
Zwis tylni520 mm
Rozstaw kół z przodu1406 mm
Rozstaw kół z tyłu1415 mm
Prześwit141 mm
Pojemność bagażnika (litry)255
Pojemność zbiornika paliwa (litry)35

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *