Stało się to, co musiało się stać. Pol Espargaro zagości w fabrycznej Hondzie na 2021 i 2022 rok wraz z Marciem Marquezem.

Od czasu rozpoczęcia kwarantanny chodziły plotki o tym, że Hiszpan zasili szeregi fabrycznej Hondy, a Alex Marquez miałby przenieść się do LCR Honda. Espargaro w klasie królewskiej ma już za sobą sześć sezonów i tylko jedno podium w deszczowym, a zarazem nieprzewidywalnym GP Walencji w 2018 roku. Spędził on trzy lata na motocyklu Yamahy Tech 3, a w 2017 przesiadł się na KTM-a, gdzie jak wspomniałem zdobył podium, ale też startował z pierwszego rzędu w zeszłym sezonie na torze w Misano.

KTM ogłosił swoje składy na następny sezon już w czerwcu i nie pojawiło się tam nazwisko Espargaro. Można rzec, że już wtedy było pewne, że Pol powędruje do Hondy, lecz szalony rynek transferowy zawsze może dać się we znaki.

Jak już zapewne wiecie, w przyszłym roku KTM i ja rozdzielimy nasze ścieżki po czterech najintensywniejszych i najpiękniejszych latach mojego życia. Wiedząc, że przy wielu okazjach mieliśmy słabszą broń niż inne zespoły, wspólnie walczyliśmy i wytrwale pokonywaliśmy wszystkie przeszkody, jakie stawiał nam przed sobą nowy projekt. Byłem otoczony technicznym i ludźmi nie z tego świata, niestrudzonymi wojownikami, którzy zawsze dawali z siebie wszystko!

Oficjalny komunikat prasowy Hondy
Espargaro

Honda Racing Corporation ma przyjemność ogłosić podpisanie Pola Espargaro. Były mistrz świata Moto2 dołączy do Repsol Honda Team na dwuletni kontrakt. Dołączy do ośmiokrotnego mistrza świata Marca Marqueza na pokładzie Hondy RC213V. Espargaro jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców w stawce, ścigał się w Mistrzostwach Świata od 2006 roku i rywalizował w 104 Grand Prix.

Oficjalny komunikat prasowy HRC

W 2021 roku będę rywalizować w HRC i postaram się pokazać, co jestem w stanie osiągnąć przy takim samym wysiłku i poświęceniu, na nowym etapie mojego życia, który zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie. Ale wciąż mamy cały sezon w którym, jak zawsze, postaram się być na poziomie, na który zasługuje ta wielka fabryka! Zróbmy to KTM!

Pol Espargaro na swoim Instagramie

Foto. materiały prasowe KTM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *