Takaaki Nakagami przedłużył kontrakt z zespołem LCR Honda. Umowa między zawodnikiem a zespołem będzie obowiązywać do końca 2023 roku.

Takaaki Nakagami może być spokojny o swoją przyszłość przed startem w Grand Prix Aragonii. Japończyk przedłużył kontrakt z dotychczasowym pracodawcą i razem z Alexem Rinsem będą stanowić o sile satelickiej ekipy Hondy w następnym sezonie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować wyścigi w MotoGP w 2023 roku z LCR Honda IDEMITSU. Chciałbym podziękować IDEMITSU i Hondzie HRC za ich ciągłe wsparcie. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon i dam z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki z zespołem. Tymczasem do końca tego sezonu będę ciężko pracował, aby poprawić swoje wyniki.

Takaaki Nakagami
Takaaki Nakagami

Odejście Suzuki spowodowało, że Honda miała okazję na sprowadzenie dwóch bardzo dobrych zawodników, jednak mieli lekki dylemat z kim się pożegnać, a kto mógłby zostać. Marc Marquez oczywiście pomimo zaistniałem sytuacji, był i jest nietykalny, dlatego zostały trzy miejsca do obsadzenia. Alex Marquez postanowił odciąć się w pewnym sensie od Marca Marqueza i odszedł z LCR Hondy do Gresini Racing. Został tylko Pol Espargaro i Nakagami, jednak tutaj wybór wydawał się całkiem prosty. Japończyk radzi sobie w tym sezonie zdecydowanie lepiej od Hiszpana, zawodnik satelickiego zespołu jest najlepszym zawodnikiem Hondy na chwilę obecną (Marc Marquez od maja nieobecny z powodu operacji). Pomimo szesnastego miejsca jest przed Polem Espargaro, który jeździ dla fabrycznej ekipy Hondy. Młodszy z braci Espargaro zdawał sobie jednak sprawę, że nie jest faworytem do pozostania w Hondzie, dodatkowo dochodzi kwestia nieporozumienia z maszyną, dlatego Hiszpan podpisał niedawno kontrakt z ekipą GasGas (obecnie jeszcze Tech3) na sezon 2023 i 2024. Repsol Honda podpisała kontakt z Mirem, natomiast w zespole satelickim startować będzie Rins i Nakagami.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego ogłoszenia, ponieważ od 2020 roku Taka okazał się bardzo szybkim zawodnikiem, zdolnym do walki o miejsca na podium. W tym roku konsekwentnie walczył o ukończenie wyścigu jako najlepszy zawodnik Hondy. Wierzę w jego potencjał i dzięki sześcioletniemu doświadczeniu w jeździe na motocyklu Honda RCV213, z pewnością pomoże zespołowi LCR Honda IDEMITSU i HRC ulepszyć nasz pakiet i zmniejszyć dystans do rywali.

Lucio Cecchinello

Fot: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *