Redaktor | Fotograf

Powrót Maserati do segmentu supersamochodów zajął kilkanaście lat, jednak trzeba przyznać, że jest on udany. Model MC20 sprzedaje się dobrze, a klienci chwalą nowy model. Jednak jeśli komuś brakuje nieco mocy, może teraz zwrócić się do Noviteca. Tuner, znany zresztą z modyfikacji włoskich aut, zaproponował właśnie własny pakiet tuningowy do MC20.

Novitec jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tunerów włoskich aut. Ma on na swoim koncie pakiety tuningowe dla aut takich marek jak Ferrari czy Lamborghini. Wiele osób chwali sobie tę firmę, nie ma się więc co dziwić, że oferta Noviteca stale się rozszerza. Tym razem przyszła kolej na Maserati i model MC20. Już seryjnie jest on piekielnie szybki, a także znakomicie wygląda, jednak tuner stwierdził, że nie zaszkodzi dodać nieco koni i poprawić aerodynamikę. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się całkiem dobrze.

Maserati MC20 od Noviteca - więcej mocy i dodatki aerodynamiczne

Z zewnątrz główną różnicą są właśnie dodatki aerodynamiczne. Składają się na nie między innymi nowy spoiler tylny, a także przednia dokładka. Oba te elementy odpowiadają za poprawienie właściwości aerodynamicznych. Dodatkowo, na masce pojawiły się nowe wloty powietrza z osłonami wykonanymi z włókna węglowego. Novitec wyposażył MC20 w nowe koła od Vossena. Mają one rozmiar 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu. Dodatkowo, we wnętrzu można zamówić skóry lub alcantarę właśnie od Noviteca. Nie jest to jednak obowiązkowy element pakietu.

Maserati MC20 od Noviteca - więcej mocy i dodatki aerodynamiczne

Novitec zabrał się także za moc MC20. Dzięki temu, włoski supersamochód rozwija teraz aż 711 koni mechanicznych. Moment obrotowy wzrósł do poziomu 818 niutonometrów. Wszystko to osiągnięto przede wszystkim dzięki modyfikacji oprogramowania ECU, a także dzięki zamontowaniu nowego układu wydechowego. Ten nie tylko poprawia osiągi, ale także znacznie poprawia dźwięk. Wydech Noviteca może być zamontowany w jednym z kilku dostępnych wykończeń. Jednym z nich jest złoto. Dzięki tym wszystkim modyfikacjom, MC20 osiąga teraz setkę w 2,8 sekundy, a czas 100-200 km/h wynosi teraz 5,6 sekundy.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *