Redaktor | Fotograf

Novitec jest jednym z najpopularniejszych tunerów Ferrari. Niemcy tym razem zabrali się za modyfikację jednego z najszybszych modeli w gamie, czyli SF90 Stradale. Jest to ich drugie podejście do tuningu tego modelu. Tym razem jednak jest jeszcze mocniej, a modyfikacje stylistyczne są bardziej agresywne. Moc maksymalna to teraz aż 1109 koni mechanicznych.

Ferrari w ostatnich latach stara się utrzymywać odpowiedni balans pomiędzy zachowaniem swojego charakteru, a powolnym wprowadzaniem elektryfikacji. Chyba najlepszym dzieckiem tego balansu jest właśnie SF90 Stradale, które jest najszybszym modelem tej marki w historii. Jednak jeśli komuś nie wystarcza 1000 koni mechanicznych, a także wolałby nieco bardziej agresywny design, może się wybrać do Noviteca. Niemiecki tuner właśnie zaoferował pakiet, który jest drugim podejściem do tuningu tego modelu Ferrari. SF90 wygląda teraz lepiej, a także jest dużo szybsze.

Ferrari SF90 Stradale od Noviteca - więcej mocy i agresywny wygląd

Z przodu, Novitec dodał dokładkę zderzaka, a także osłony wlotów powietrza. Wszystko jest oczywiście z włókna węglowego. Novitec oferuje także felgi o różnych wzorach w rozmiarach 20/21 cali. Wygląda to całkiem dobrze w połączeniu ze sprężynami obniżającymi auto o 30 milimetrów. We wnętrzu Novitec nie wprowadza większych zmian, poza możliwością wyboru wielu kolorów skóry.

Ferrari SF90 Stradale od Noviteca - więcej mocy i agresywny wygląd

Pod względem technicznym zmiany są nieco bardziej zaawansowane. Novitec zastosował własny układ wydechowy, a także zmodyfikował software silnika. Dzięki tym zmianom, moc wzrosła aż do 1109 koni mechanicznych. W przypadku SF90 Stradale łatwo policzyć, że przyrost to właśnie 109 koni. Modyfikacja poprawiła czasy przyspieszenia do setki o 0,1 sekundy. Wynosi on teraz zaledwie 2,4 sekundy. Czas od 100 do 200 kilometrów na godzinę wynosi zaledwie 3,9 sekundy, czyli o 0,4 sekundy lepiej niż standardowe SF90. Prędkość maksymalna wynosi 340 kilometrów na godzinę. Novitec zapewnia też, że SF90 ma teraz lepszą reakcję na gaz. Niestety, tuner nie zdradził szczegółów na temat ceny. Niedługo bardziej zaawansowaną odmianę SF90 pokaże samo Ferrari. Powinno to nastąpić już pod koniec tego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *