Redaktor | Fotograf

Novitec w swoim stylu zmienił Ferrari SF90. Włoski hipersamochód otrzyma nowe elementy stylistyczne, a także podniesioną moc, dzięki czemu będzie jeszcze szybszy. Jeśli ktoś chce jeszcze bardziej wyróżnić się na ulicy, ten pakiet z pewnością w tym pomoże.

Włoskie supersamochody od zawsze pobudzają wyobraźnię. Ferrari SF90 weszło pod tym względem na jeszcze wyższy poziom, dzięki pakietowi od Noviteca. Obejmuje on zarówno lekkie zmiany stylistyczne, jak i techniczne, dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej dopracowanym hipersamochodem. Jeśli ktoś chce jeszcze bardziej wyróżniać się na ulicy i jednocześnie udowadniać innym, że ma najszybszy samochód spod świateł, ten pakiet jest zdecydowanie dla niego.

Ferrari SF90 od Noviteca

Pod względem stylistycznym zmiany są raczej dość subtelne jak na Noviteca. Tuner zapowiedział, że wciąż pracuje nad aerodynamiką, więc auta zmodyfikowanego pod tym względem możemy oczekiwać dopiero za jakiś czas. SF90 otrzymało nowe kute felgi o rozmiarze 20/21 cali, choć znaczek na nich to wciąż Ferrari. We wnętrzu Novitec dostosuje zmiany pod konkretnego klienta.

Ferrari SF90 od Noviteca

Nieco ciekawiej jest pod względem technicznym. Już seryjne SF90 rozwijające łączną moc 1000 koni mechanicznych robi niesamowite wrażenie, tutaj jest jednak jeszcze lepiej. Z doładowanej V8 poprzez modyfikację układu wydechowego uzyskano dodatkowe 33 konie. Teraz całkowita moc SF90 to 1033 konie. Moment obrotowy wzrósł o 58 niutonometrów i wynosi teraz 858 niutonometrów. Niestety, tuner nie podaje jak zmieniły się osiągi. Sprint do setki zapewne pozostał taki sam, jednak możliwe, że czasy przyspieszeń poprawiły się przy większych prędkościach.

Novitec nie podaje do publicznej informacji ceny pakietu. Aby poznać kwotę, jaką trzeba zapłacić, należy skontaktować się z tunerem osobiście. Należy jednak spodziewać się, że tanio niestety nie będzie. Póki nie zaprezentowano właściwego pakietu stylistycznego, SF90 od Noviteca jest jedynie lekką modyfikacją stylistyczną i techniczną. Znając jednak możliwości tego tunera, nie poprzestanie on na tym. Auto powinno być równie spektakularne co F8 Tributo od Noviteca.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *