Redaktor | Fotograf

Choć mało kto uważa samochody elektryczne za ciekawe, do takiej kategorii należy zaliczyć nowy koncept Volkswagena. Otrzymał on nazwę ID. Xtreme, a powstał na bazie modelu ID.4 GTX. Co ważne, może on przewidywać nadchodzący model, którego wybiorą bardziej aktywni klienci. Póki co, Volkswagen nie ma żadnego tego typu auta w gamie.

Volkswagen każdemu kojarzy się z uniwersalnymi, poprawnymi do bólu modelami. Należy jednak pamiętać, że niemiecki producent ma też na koncie wiele ciekawych projektów. Można tu wymienić takie auta jak XL1, W12 czy Golf GTI z W12 pod maską. Oczywiście, czasy się zmieniły, w związku z czym oczy wszystkich skierowały się w stronę aut elektrycznych. Jednak i w tym temacie Volkswagen pokazuje, że nadal potrafi zaskoczyć. Tym razem zrobił to nowym konceptem opartym o model ID.4 GTX. Otrzymał on nazwę ID. Xtreme, i jest ekstremalną terenówką.

Volkswagen ID. Xtreme - koncept elektrycznej terenówki z Wolfsburga

Widać to już z zewnątrz, gdzie Volkswagen dodał sporo prawdziwie terenowych smaczków. Przede wszystkim w oczy rzucają się plastikowe nadkola, które poszerzyły nadwozie o 50 milimetrów. Ponadto, z przodu pojawiła się specjalna osłona przedniego zderzaka, a także dodatkowe oświetlenie LED zamontowane na dachu. Felgi pochodzą od renomowanej firmy OZ, mają rozmiar 18 cali i są przystosowane do użytkowania w terenie. Xtreme jest też oczywiście wyższy od standardowego ID.4. Wnętrze zdobią nowe fotele z alcantary i kilka kolorystycznych akcentów.

Volkswagen ID. Xtreme - koncept elektrycznej terenówki z Wolfsburga

Co ciekawe, Volkswagen zdecydował się także na zmiany “pod maską”. Silniki pozostały te same, jednak ich moc wzrosła do 386 koni mechanicznych. Oznacza to, że Xtreme rozwija ich o 87 więcej w stosunku do zwykłej wersji GTX. Napęd nadal trafia na wszystkie koła, co oznacza, że teoretycznie koncept powinien świetnie nadawać się do jazdy w terenie. Co ważne, choć oczywiście auto w takiej wersji nie trafi do produkcji, Volkswagen może dodać do oferty ID.4 kilka akcesoriów, które nadadzą mu bardziej terenowego charakteru.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *