Alpha Tauri zaliczyło dziś kolejny punktowany występ. Tym razem zrobił to Danił Kwiat. Pierre Gasly za to zakończył wyścig tylko przed Williamsami.

Przed wyścigiem niemal każdy fan Formuły 1 uważał, że w Alpha Tauri to Pierre Gasly może na tym torze zaprezentować się lepiej we wczorajszych zawodach. Tak się jednak nie stało i to Rosjanin, a nie Francuz zdobył kolejną zdobycz punktową dla włoskiego zespołu. Rosjanin nie ukrywał faktu, że jest bardzo szczęśliwy z 10. miejsca. Biorąc pod uwagę, że w sobotę zaprezentował się dosyć słabo w sesji kwalifikacyjnej, jest to naprawdę świetny wynik.

Muszę przyznać, że pomimo trudnego piątku i soboty, dziś był to dla mnie fantastyczny wyścig. Zrobiłem swoją pracę i zdobyłem jeden punkt, gdy dużo mniej kierowców nie dojechało do mety w porównaniu z zeszłym tygodniem, więc jestem zadowolony. Wszystko zostało dobrze wykalkulowane i gdy często mnie atakowano, byłem zdolny do obrony, a pod koniec mogłem nawet wypracować sobie pewną przewagę. Myślimy już o Węgrzech, które za chwilę nadejdą.

Danił Kwiat

Zupełnie w innym nastroju jest Pierre Gasly. Francuz wczoraj w kwalifikacjach zaskoczył wszystkich, zajmując doskonałą 7. pozycję. Na starcie jednak dał się ograć Danielowi Ricciardo, a potem było już tylko gorzej. Ostatecznie po walce z samochodem, Gasly wpadł na metę jako 15.

Alpha Tauri

To była bardzo rozczarowująca niedziela po wczorajszych kwalifikacjach. Mieliśmy dobrą pozycję na starcie, więc spodziewaliśmy się dobrego wyścigu, ale nie zaczął się dobrze, ponieważ miałem kontakt z Danielem na pierwszym zakręcie i prawie obróciłem samochód. Potem było bardzo ciężko, a tył samochodu wydawał się trochę dziwny. Próbowaliśmy tego, co mogliśmy, dzięki strategii dwustopniowej, ale po prostu nie mieliśmy tempa.

Pierre Gasly

Jody Egginton, który jest dyrektorem technicznym w zespole Alpha Tauri, stwierdził, że stać ich było na coś więcej.

Dojechaliśmy P10, ale szczerze mówiąc nasze samochody nie miały dzisiaj tempa wyścigowego i nie byliśmy tak konkurencyjni, jak powinniśmy być. Samochód Pierre’a został uderzony w prawy tył na początku wyścigu. Są pewne oznaki, że w wyniku tego incydentu auto zostało uszkodzone, dlatego musimy to zbadać. Dany miał czystszy wyścig i ciężko pracował, aby dziś ukończyć wyścig na 10. miejscu nie popełniając błędów. Powinniśmy być zadowoleni z ukończenia w punktach, ale ogólnie oczekiwaliśmy dzisiaj więcej od naszego pakietu. Zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza, aby upewnić się, że rozumiemy wszystkie czynniki stojące za dzisiejszymi ustawieniami i zajmiemy się kluczowymi sprawami przed następnym wyścigiem.

Jody Egginton
Alpha Tauri

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *