Zarco

Johann Zarco z Avintii niespodziewanie wygrał kwalifikacje do GP Czech. Pierwszy rząd uzupełnią Fabio Quartararo i Franco Morbidelli.

Zanim powiemy o Zarco, zacznijmy od samego początku. Już przed rozpoczęciem kwalifikacji było wiadomo, że w ten weekend nie ujrzymy Pecco Bagnai. Po wczorajszym upadku okazało się, że zawodnik Pramac Ducati złamał piszczel. Pod znakiem zapytania stał też dzisiejszy start zawodnika KTM Tech3 Miguela Oliveira, który w porannej sesji treningowej zliczył groźnie wyglądający upadek. Na szczęście obyło się bez poważnych konsekwencji i zobaczyliśmy Portugalczyka w Q1. Razem z nim Rins, Nakagami, Binder, Rabat, Smith, Lecuona, Alex Marquez i zastępujący Marca Marqueza Stefan Bradl. Dość sensacyjnie znaleźli się tam również Jack Miller i Andrea Dovizioso.

Większość zawodników jechała twardy przodem i miękkim tyłem. Wyjątkiem był Rins z pośrednim przodem. Bardzo słabo zaczął Q1 Andrea Dovizioso. Pierwszy przejazd dał mu ostatnie miejsce. Najszybsi za to po pierwszych okrążeniach byli Brad Binder i Jack Miller.
Na drugim przejeździe Miller założył pośredni przód, co okazało się jednak niezbyt dobrym pomysłem, bowiem nie poprawił się i spadł na piąte miejsce. Świetnie pojechali Alex Rins z Suzuki i Taaki Nakagami z Hondy LCR, tym samym byli już jedną nogą w Q2. Jednak jak się później okazało, Nakagami wyjechał poza tor i anulowano jego najlepszy czas, przez co spadł na siódme miejsce. Miguel Oliveira, o którym była mowa na początku otarł się o awans do Q2 przegrywając z drugim Binderem o trzy setne sekundy. Q1 wygrał Rins, za nim wspomniana wcześniej dwójka, a tuż za nimi Miller, Rabat, Lecuona, Nakagami, Dovizioso, a ostatni rząd to Smith z Aprilli oraz duet Repsol Hondy – Stefan Bradl i Alex Marquez.

Rins

Pierwsze dwa kółka w Q2 to popis braci Espargaro – drugi czas zanotował Pol, a Aleix, jadący tuż za Quartararo wskoczył na P3, a po przejechaniu jeszcze jednego okrążenia za Francuzem awansował przed brata na P2. Szybko wyjechali na swój drugi przejazd kwalifikacyjny Maverick Vinales i Alex Rins. Pierwszy z wymienionych Hiszpanów poprawił się i awansował na P3. Drugi Rins także awansował, ale już tylko na P6.

Minutę później wyjechała reszta stawki i to “holowanie” jeden za drugim fenomenalnie wykorzystał zawodnik Reale Avintia Johaan Zarco, który idealnie skleił kółko i wykręcił najszybsze okrążenie. Poprawił się także Pol Espargaro i awansował na P2, ale jego czas anulowano, ponieważ nie zwolnił przy żółtej fladze po wywrotce Cala Crutchlowa.

Zarco

Fabio Quartararo i Aleix Espargaro już się nie poprawili, a Fabio na ostatnim kółku zaliczył wywrotkę i w ten oto sposób z Pole Position wyruszy Johaan Zarco. Obok niego ustawi się jego wcześniej wspomniany rodak, a także Franco Morbidelli. Druga linia to Aleix Espargaro, Maverick Vinales i Pol Espargaro, trzeci rząd to Binder, Petrucci i Mir, a czwarty (najwolniejsza trójka w Q2) to Rossi, Rins i Crutchlow.

Zarco

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *