Redaktor | Fotograf

Ofensywa elektryczna wielu producentów trwa w najlepsze. Auta na prąd buduje już niemal każdy, a elektryfikacja gamy to coraz poważniejszy temat. Nie omija to również Maserati. Włosi reagują na zmieniający się rynek i mają już w swojej ofercie modele hybrydowe. Teraz przyszła jednak pora na krok do przodu. Maserati zaprezentuje elektryczną odmianę modelu GranTurismo. Otrzyma nazwę Folgore i rozwinie 1200 koni.

Włosi uwielbiają tworzyć samochody klasy GT. Prym wiodą w tym oczywiście Ferrari i Maserati. Ta druga marka jest szczególnie znana dzięki swojemu modelowi GranTurismo, którego kolejna generacja nadejdzie już niedługo. Poprzednia, była obecna na rynku przez wiele lat i zasłynęła z silnika V8. Jednak co ciekawe, tym razem, poza standardowymi wersjami z silnikami spalinowymi pojawi się także elektryk. Otrzyma nazwę Folgore i rozwinie moc 1200 koni mechanicznych. Jego debiut nastąpi już w 2023 roku. Maserati zdradziło jednak zarys designu nowego modelu.

Maserati GranTurismo Folgore - elektryczne włoskie GT o mocy 1200 koni

Dużego zaskoczenia oczywiście nie ma. Auto będzie klasycznym GT, z linią boczną charakterystyczną dla tej klasy. Również przód nawiązuje do modelu GranTurismo, jednak oczywiście możemy spodziewać się grilla bez wlotów powietrza. Ciekawe są felgi, które są oczywiście aerodynamiczne, jednak nawiązują do tradycji marki. Możemy spodziewać się, że Folgore otrzyma praktycznie niezmienione względem spalinowych wersji nadwozie. Pomimo tego, stylistyka z pewnością będzie unikatowa, zwłaszcza względem innych modeli obecnych na rynku.

Maserati GranTurismo Folgore - elektryczne włoskie GT o mocy 1200 koni

Znacznie ciekawiej będzie jednak pod maską. Tutaj, Folgore pokaże pazur, będzie to bowiem najmocniejsze Maserati w historii. Trzy jednostki elektryczne pozwolą rozwinąć łączną moc 1200 koni mechanicznych. Napęd trafi oczywiście na wszystkie koła, co pozwoli na znakomite przyspieszenie. 800 Voltowa bateria ma także zapewnić relatywnie wysoki zasięg. Prędkość maksymalna Folgore ma wynosić ponad 300 kilometrów na godzinę. W 2023 roku możemy spodziewać się również elektrycznej odmiany Grecale. Tam moc będzie jednak znacznie niższa. W następnych latach, również pozostałe modele otrzymają wersję Folgore, bo tak prawdopodobnie będą nazywane elektryczne auta od Maserati.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *