Redaktor | Fotograf

BMW kontynuuje swoją ofensywę elektryczną. Czasami można się już pogubić jak będzie wyglądała ostateczna gama bawarskich samochodów na prąd. Tym razem jednak, przyszła kolej na prezentacje zarysu designu najmniejszego SUVa w gamie, czyli iX1. Już po takiej małej zapowiedzi możemy stwierdzić, że model czerpie garściami z designu większego iX3. Nowy iX1 trafi na rynek już niedługo, ma zaskakiwać dużym zasięgiem, a także znakomitym prowadzeniem.

W ostatnim czasie producenci wprowadzają na rynek coraz więcej modeli elektrycznych. Zwłaszcza marki premium prześcigają się w tworzeniu nowych aut na prąd. Nie inaczej jest w przypadku BMW. Czasem można się pogubić z jakim modelem będziemy mieli do czynienia. W przypadku iX1 sprawa jest jednak jasna. Będzie to najmniejszy elektryczny SUV w gamie marki. Pomimo tego, według zapowiedzi ma zaskakiwać prowadzeniem i zasięgiem. Póki co jednak, BMW zdradziło jedynie zarys designu tego modelu.

BMW prezentuje zarys designu nowego modelu elektrycznego, czyli iX1
BMW iX3

Już na pierwszy rzut oka widać, że iX1 garściami czerpie z pozostałych modeli elektrycznych BMW. W oczy rzuca się przede wszystkim charakterystyczny kształt grilla. Prawdopodobnie będzie on podświetlany. Agresywności mają dodawać również lampy o dość ostrych liniach. Oczywiście na szkicu możemy zobaczyć także wiele niebieskich akcentów, charakterystycznych dla elektrycznych BMW. W związku z tym, iX1 nie będzie dużą rewolucją, a raczej rozwojem tego co już znamy z innych modeli marki.

BMW prezentuje zarys designu nowego modelu elektrycznego, czyli iX1

W oficjalnym komunikacie, BMW podaje też, że iX1 będzie zaskakiwało zasięgiem. Ma on wynosić aż 438 kilometrów, co jest przyzwoitym parametrem jak na tę klasę. Nowy elektryczny model nadejdzie dopiero po prezentacji nowej generacji X1. Ta nastąpi jednak już niedługo. Nowy najmniejszy SUV w gamie BMW ma otrzymać także odmianę hybrydową typu plug-in, co oznacza, że będzie można wybierać spośród kilku ekologicznych opcji. W gamie ma się także znaleźć mocniejsza odmiana MPerformance M35i, która rozwinie ponad 300 koni mechanicznych. Więcej oficjalnych informacji, producent zdradzi nam już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *