Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW zaprezentowało na Shanghai Auto Show 2023 nową przedłużoną wersję modelu X1 i elektrycznego iX1. Zwiększona długość BMW X1 Long będzie dostępna tylko na rynku chińskim, aby zapewnić jak największą przestrzeń dla pasażerów.

Popularność modeli z dopiskiem Long w Chinach stale rośnie od wielu lat. To jeden z nielicznych rynków, gdzie spora ilość modeli doczekała się przedłużonych wersji. W Europie poza serią 7 ciężko dostrzec inny model bawarskiej marki w wydłużonym nadwoziu. Nowe BMW X1 Long ma rozmiary nieco większe niż jego bazowa wersja, co przekłada się na większą przestrzeń w kabinie pasażerskiej. Rozstaw osi zwiększył się o około 10 centymetrów i wynosi 2,8 metra, a długość auta również została powiększona o podobną wartość i teraz wynosi 4,62 metra. Nowy model ma więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu, a to najważniejsza cecha, która interesuje konsumentów tego typu wersji. X1 Long jest dostępne tylko na rynku chińskim i nie da się go kupić w Europie.

BMW X1 Long - cichy debiut długiej wersji na rynku chińskim

Nowe X1 ma nowoczesny wygląd z charakterystyczną sylwetką SUV-a. Model jest dostępny w dwóch wariantach silnikowych. Katalog otwiera wersja SDrive20Li z 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 154 KM. Druga wersja nosi oznaczenie sDrive25Li, a pod maską znajdziemy 2-litrową jednostkę o mocy 200 koni mechanicznych. Jeśli chodzi o wersję elektryczną, to BMW nie zdradziło szczegółów jakie silniki będą napędzać auto, ale również mają być dostępne dwa warianty napędowe.

BMW iX1 to pojazd przyjazny dla środowiska, co jest zgodne z trendami w branży motoryzacyjnej. Bezemisyjne auto oferuje niskie emisje dwutlenku węgla i oszczędność energii. iX1 jest przyjazne dla środowiska nie tylko ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne, ale także ze względu na materiały wykorzystane do produkcji, które są recyklowalne. Nowe warianty cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród klientów szukających alternatywy w postaci zwiększenia miejsca w kabinie pasażerskiej, niekoniecznie chcąc wybrać większy samochód. Patrząc, że elektryk również doczekał się wersji Long, BMW widzi spory potencjał w rynku chińskim i mocno inwestuje w tej części świata.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *