Redaktor | Fotograf

Choć AMG już od dawna kojarzy się z charakterystycznym grillem, kilka modeli nadal się przed nim uchowało. Jednym z nich jest A35 AMG, a więc najtańsza opcja na posiadanie auta z tym znaczkiem. Zbliża się jednak lifting modelu, a tym samym zmieni się jego grill. Widać to już na samochodzie testowym, którego zdjęcia właśnie trafiły do sieci.

Wielu z nas marzy o posiadaniu AMG. Do tej pory jedną z najtańszych opcji na wejście w jego posiadanie był zakup wersji 35 AMG. Powstały one w oparciu między innymi o Klasę A, gdzie otrzymały oznaczenie A35 AMG. Jedynym problemem jest to, że nie posiadały charakterystycznego dla tunera grilla AMG Specific Grill, nazywany powszechnie panamericaną. Zmiana na właśnie taki grill, była jedną z najpopularniejszych modyfikacji wykonywanych przez właścicieli. Teraz się to zmieni, ponieważ nadchodzi lifting modelu. Wraz z nim zmieni się stylistyka, a grill trafi na przód samochodu. Było to wiadome już od dłuższego czasu.

Lifting Mercedesa A35 AMG nadchodzi - model otrzyma AMG Specific Grill

Będzie to główna zmiana w stosunku do obecnego na rynku A35 AMG. Jednak nie jedyna, ponieważ Mercedes przewiduje jeszcze kilka drobniejszych modyfikacji Klasy A. Dotyczyć one będą świateł, które teraz będą nieco bardziej zaoblone, Również zderzak otrzyma restylizację, jednak będzie to dotyczyło wszystkich modeli wyposażonych w pakiet AMG. Kamuflażem pokryto również tył, co sugeruje, że zmiany zajdą również tam. Prawdopodobnie będą one dotyczyły głównie lamp, a konkretnie ich wewnętrznej grafiki. Całość nieco odświeży stylistykę Klasy A.

Klasa A po liftingu może otrzymać także drobne zmiany we wnętrzu. Chodzi głównie o system inforozrywki, który może otrzymać aktualizacje polegającą nie tylko na zmianie oprogramowania. Niewykluczone, że pojawi się większy ekran środkowy. Wszystkiego dowiemy się jednak już niedługo. Testy wchodzą w najbardziej zaawansowany etap, więc premiera nadchodzi wielkimi krokami. Odbędzie się ona prawdopodobnie już w przyszłym roku. Lifting zapewne zostanie przeprowadzony dla wszystkich odmian Klasy A naraz.

Foto. Motor1 / Hubert Popiołek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *