Redaktor | Fotograf

Są to jedne z ostatnich modeli AMG pozbawionych charakterystycznego grilla. Mercedes to zmieni i wprowadzi do oferty Panamericanę.

Od pewnego czasu, Mercedes zaczął coraz bardziej wyróżniać swoje modele w sportowych wersjach AMG. Znakiem charakterystycznym, z początku jedynie najmocniejszych odmian modelu, stał się grill Panamericana. Nawiązywał on do modeli Mercedesa z lat 50. Choć nie istniała wtedy jeszcze marka AMG, zdecydowano, że właśnie taki przód będą miały sportowe odmiany Mercedesa. Pierwszym nowoczesnym modelem z tym grillem był AMG GT, a następnie GLC63s. Od pewnego czasu możemy je jednak spotkać w każdej wersji AMG, nawet najsłabszych GLA35 i GLB35.

Mercedes A35 Mercedes CLA35

Ostatnimi modelami, które opierają się nowemu porządkowi są A35, CLA35 i C43 AMG. Są one wyposażone w grill starego typu. Jednak Mercedes chce to zmienić, i już niedługo wprowadzić grill Panamericana również do pozostałych odmian 35 AMG. Z pewnością będzie to pozytywna zmiana stylistyczna, dzięki której A35 i CLA35 AMG będą nieco bardziej spójne z resztą modeli AMG. Zresztą, montaż takiego grilla samemu był jedną z najbardziej popularnych modyfikacji auta przez właścicieli. To pokazuje, że klienci preferowaliby jednak Panamericanę.

Mercedes A35 Mercedes CLA35

Dzięki temu auto zyskuje nieco więcej sportowego charakteru, który w końcu jest bardzo oczekiwany w tej klasie aut. Teraz co prawda nieco trudniej będzie odróżnić wersję 35 od 45, jednak ta druga ma inną maskę, zderzak i poszerzone nadkola. Różnica jest jednak także w charakterze samochodów. A45S to prawdziwy sportowiec, co widać już po samej mocy. 421 koni to najlepszy wynik w tej klasie samochodów. Ponadto silnik w A45S to zupełnie oddzielna konstrukcja AMG, podczas gdy A35 otrzymało zmodyfikowane 2.0 znane między innymi z A250.

Mercedes A35 Mercedes CLA35

Póki co nie wiadomo kiedy zmiany wejdą w życie. Powinno się to jednak stać w niedalekiej przyszłości. W przypadku modelu C43, Panamericana prawdopodobnie zadebiutuje dopiero w przyszłej generacji modelu. To również stanie się już niedługo, ponieważ samochody nowej generacji klasy C są już bardzo intensywnie testowane.

Fot. Hubert Popiołek

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *