Esteban Ocon

Kierowca Alpine F1 Team pojedzie w dwóch pierwszych odcinkach specjalnych rajdu Monte Carlo. Esteban Ocon poprowadzi Alpine A110S.

Esteban Ocon przed rozpoczęciem sezonu 2021 zaliczy start w kompletnie nieznanym dla siebie środowisku. Mowa o rajdach samochodowych. Francuz weźmie udział w dwóch pierwszych odcinkach specjalnych rajdu Monte Carlo, czyli najbardziej legendarnej rundy WRC. Pierwszy będzie odbywał się na trasie Saint-Disdier – Corps, drugi za to połączy Saint-Maurice oraz Saint-Bonnet. Chętni na obejrzenie poczynań Ocona będą mogli je zobaczyć już jutro od godziny 14:00, kiedy to zacznie się pierwszy z piętnastu odcinków. Esteban Ocon będzie rywalizować w klasie RGT, gdzie za kierownicą Alpine A110S wystartują także Cédric Robert, Emmanuel Guigou, Philippe Baffoun, Pierre Ragues i Raphaël Astier. Wyżej wymienieni kierowcy wezmą udział w całej długości rajdu.

Esteban Ocon Alpine A110S

Pierwszy raz w Monte Carlo. To legendarny rajd, perła w kalendarzu motorsportu i wiem, że bycie jego częścią będzie czymś wyjątkowym. Nie mogę się doczekać prowadzenia A110. Miałem swoją pierwszą okazję, żeby go poprowadzić w październiku podczas trzech okrążeń na Nordschleife. To był świetny dzień, samochód jest bardzo wygodny i zwinny w prowadzeniu. Został urodzony do ciasnych serpentyn i górskich odcinków. Rajdy od zawsze były moim marzeniem, więc poprowadzenie A110S w rajdzie Monte Carlo to świetny początek tego roku.

Esteban Ocon
Alpine F1 Car

Grupa Renault kontynuuje swoje plany związane z marką Alpine. Jej potencjał w zakresie motorsportu oraz samochodów sportowych jest ogromny, a wystawienie Ocona w takim rajdzie za kierownicą jednego z samochodów francuzów to świetna PRowa decyzja. Nie znamy kolejnych ruchów związanych z Alpine, lecz znając Luce de Meo i Laurenta Rossiego , możemy spodziewać się czegoś naprawdę dobrego. Na ten moment wiemy, że pojazdy pod szyldem marki z Dieppe zobaczymy w najwyższej kategorii WEC, gdzie wcześniej startowali w klasie LMP2, a jesteśmy już w trakcie rebrandingu Renault F1 Team, które od 1 stycznia przyjęło nazwę Alpine F1 Team, a w ostatnich dniach pokazało wstępne malowanie. Nie zobaczymy go na torze podczas wyścigów, lecz jego prezentacja nie przyniosła wielu pozytywnych komentarzy. Fani zarzucali zespołowi lenistwo, gdyż było ono niezwykle podobne do tego, co Renault prezentowało w ostatnich latach.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *