Jenson Button

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Mistrz świata Formuły 1 wraca do Williamsa. Jenson Button od najbliższego sezonu będzie wieloletnim wsparciem dla ekipy z Grove.

Karuzela transferowa w Formule 1, choć w przypadku kierowców już się niemal zatrzymała, tak na stanowiskach zarządów trwa w najlepsze. Prawdziwą bombą ostatnich tygodni były zmiany na najważniejszych stołkach operacji wyścigowej zespołu Alpine. Ni stąd, ni zowąd z zespołem z Enstone pożegnał się Cyril Abiteboul. Do zespołu trafił Davide Brivio, a media cały czas spekulują o kolejnym awansie dla naszego rodaka, Marcina Budkowskiego. Francuska stajnia nie jest jednak jedyną, gdzie dochodzi do sporego trzęsienia ziemi. Williams w trakcie sezonu 2020 został przejęty przez Dorilton Capital, kończąc przy tym historię rodzinnego biznesu. Na najważniejszych stołkach obsadzeni zostali Jost Capito oraz Simon Roberts, ale to nie koniec zmian w zarządzie zespołu. Do ekipy z Grove powrócił bowiem Jenson Button, który zaliczył w niej swój debiut w 2000 roku. Tym razem jednak sympatyczny Brytyjczyk za sprawą wieloletniego kontraktu obejmie pozycję starszego doradcy.

Cieszę się, mogąc po raz kolejny powiedzieć, że podpisałem kontrakt z Williamsem. Kiedy miałem 19 lat, był to moment, który zmienił moje życie. Pomimo tego, że minęło ponad 20 lat, zawsze czułem, że tak naprawdę nigdy nie odszedłem. Sir Frank Williams okazał wiarę we mnie, za co na zawsze będę wdzięczny. Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością powrotu i pomocy zespołowi, który po raz kolejny dąży do sukcesu. Przed nami wiele ciężkiej pracy, ale wierzę, że przyszłość tego fantastycznego zespołu rysuje się w jasnych barwach. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę.

Jenson Button
Jenson Button

Do nowych obowiązków mistrza świata należeć będzie udzielanie zespołowi rad i wskazówek, wynikających z jego wieloletniego wyścigowego doświadczenia. Służyć on będzie również pomocą kierowcom Williamsa, zarówno wyścigowym, jak i juniorom. Możemy się spodziewać jego obecności na licznych weekendach wyścigowych, gdzie będzie wspomagać Williamsa medialnie i marketingowo. Jenson utrzyma przy tym swoje dotychczasowe pozycje jako ekspert dla telewizji Sky Sports oraz Formuły 1.

Foto. Wikimedia Commons

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *