Jost Capito

Były szef ekipy Volkswagena w WRC Jost Capito został nowym dyrektorem generalnym ekipy Williams. Szefem zespołu pozostał Simon Roberts.

Nowi właściciele zespołu z Grove, czyli Dorilton Capital naprawdę poważnie podchodzą do odbudowy zespołu. Kolejnym krokiem, który został w tym kierunku wykonany, jest ściągnięcie na stanowisko dyrektora generalnego niezwykle znanej i zasłużonej dla motorsportu osoby. Chodzi o Niemca Josta Capito, który najbardziej w swojej długiej karierze zasłynął z prowadzenia w latach 2012-2016 działu motorsportu Volkswagena, z naciskiem oczywiście na WRC. Doprowadził on niemieckiego producenta do hegemonii w rajdach, a Sebastiena Ogiera do czterech z rzędu tytułów mistrza świata. Takie same sukcesy Volkswagen odnosił w klasyfikacji konstruktorów.

Czwartego triumfu nie doczekał jednak do końca – od 1 września 2016 roku zajął stanowisko dyrektora generalnego zespołu McLaren F1. Nowe porządki Zaka Browna sprawiły jednak, że Capito wytrzymał na stanowisku zaledwie cztery miesiące. Teraz Niemiec będzie miał szansę na zaistnienie w Formule 1 na dłużej.

Jost Capito

Przed Capito ogromne wyzwanie – podniesienie z kolan Williamsa kompletnie rozbitego, który od dwóch sezonów nie jest w stanie skonstruować jakkolwiek konkurencyjnego bolidu. Jost obejmuje zresztą Grove po pierwszym w historii ekipy sezonie bez punktów. Pewien polski biznesmen zapewne idealnie podsumowałby ten stan rzeczy. Zadaniem Capito jest jednak zakończenie tego dramatu.

To dla mnie ogromny zaszczyt móc dołączyć do Williams Racing w trakcie tych ekscytujących i wymagających dla zespołu oraz Formuły 1 czasów. To również zaszczyt być częścią przyszłości tego legendarnego zespołu, który niesie ze sobą tak działające na wyobraźnię nazwisko w świecie sportu. Podejmuję to wyzwanie z ogromnym respektem i ogromną przyjemnością.

Jost Capito

Prezes zarządu Williamsa, Matthew Savage potwierdził równocześnie, iż szefem zespołu na stałe pozostanie Simon Roberts, który dzierżył tę funkcję tymczasowo od odejścia Claire Williams z zespołu po tegorocznym Grand Prix Włoch.

Jest to naprawdę ogromny ruch ze strony brytyjskiej ekipy, który może przynieść im wiele benefitów. Olbrzymie doświadczenie w wyścigach samochodowych Capito może pozwolić na uporządkowanie działań i zwiększenie efektywności. Roberts zaś zna już cały zespół dość dobrze. Współpraca tych dwóch panów będzie kluczowa do przyszłości Williamsa, który po przejęciu z rąk sir Franka i Claire wydaje się coraz bliższy podniesienia się po dość widowiskowym upadku.

F1 Williams Jost Capito

Foto. materiały prasowe serii F1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *