Redaktor | Fotograf

Czy to wystarczy, aby dorównać topowemu AMG A45s? Prawdopodobnie tak, jednak moc to nie wszystko, co liczy się w takim samochodzie.

Mercedes prezentując nową generację klasy A podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. 421 koni w topowej wersji A45s spowodowało, że mały kompakt oferuje osiągi na poziomie, który jeszcze nie tak dawno był zarezerwowany dla wyższych segmentów. Jednak Mercedes zdecydował się wypełnić lukę, pomiędzy A45 AMG, a zwykłym A250, oferując A35 AMG, które jest najtańszym modelem z tym znaczkiem w ofercie niemieckiego producenta. Pozwoliło to na zakup większej ilości klientów, którzy nie mogli sobie pozwolić na zakup topowej wersji.

A35 AMG

Jednak nie każdemu wystarczy podstawowy poziom mocy. Sporo osób woli kupić nieco słabszą odmianę, aby potem ją stuningować. Zazwyczaj opłaca się to bardziej, niż zakup najmocniejszej wersji od producenta. Dla takich klientów, tuner Posaidon przygotował swoje pakiety dla Mercedesa A35 AMG. Pierwszy z nich, ogranicza się do zmiany software’u. Dzięki nowemu ECU, z silnika wyciągnięto moc 355 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Nie jest to jeszcze poziom A45s, jednak pozwoli na skrócenie czasu przyspieszenia do pierwszej setki o 0,4s, dzięki czemu wynosi on teraz 4,3 sekundy. Jeśli ktoś nie chce zdecydować się na ECU, może założyć power pack, który zwiększa moc o taką samą wartość, jednak moment obrotowy wynosi 480 niutonometrów.

A35 AMG

Bardziej ekscytującym pakietem, jest ten nazwany RS400. Zgodnie z nazwą, zwiększa on moc do poziomu aż 400 koni mechanicznych. Dzięki temu, A35 po tuningu plasuje się mocą pomiędzy A45, a A45s. Moment obrotowy wynosi 550 niutonometrów, czyli o 50 więcej od najmocniejszej klasy A. Tutaj zmiany dotknęły również turbosprężarki, która otrzymała modyfikację. Sprint do pierwszej setki jest gorszy od topowego AMG jedynie o 0,1 sekundy, czyli zabiera równe 4 sekundy. Prędkość maksymalna kompaktowego auta to aż 295 kilometrów na godzinę. Pakiety są dostępne także dla pozostałych modeli z tym silnikiem, czyli CLA35, GLA35 i GLB35 AMG.

Foto. materiały prasowe tunera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *