Redaktor | Fotograf

Jeśli dla kogoś standardowe 911 Turbo S nie jest wystarczające, może się zwrócić do tunerów. Jednak prawdopodobnie tylko TechArt oferuje takie doznania w wersji z otwartym dachem. Oto GTstreet R Cabrio, którego przyspieszenie może urwać głowę pasażerom. Ewentualnie może to uczynić przechodniom, gdy nie zdążą odwrócić się za tym co ich minęło.

Każdy wie, że Porsche 911 Turbo S najnowszej generacji to prawdopodobnie jedno z najbardziej kompletnych aut na rynku. Jest wygodne, luksusowe, a przede wszystkim piekielnie szybkie. Wiele testów udowodniło, że jest to jedno z najszybszych aut na rynku. Jednak jeśli komuś to nie wystarczy, a przede wszystkim chce się bardziej wyróżniać, może się zwrócić ku tunerom. Prawdopodobnie tylko TechArt zaoferuje mu to czego oczekuje. GTstreet R Cabrio jest jednym z najbardziej agresywnych samochodów z otwartym dachem na rynku.

TechArt GTstreet R w wersji kabrio - urwanie głowy z otwartym dachem

Przede wszystkim wyróżnia go agresywny bodykit. Z przodu pojawił się zmieniony zderzak, z licznymi dokładkami z włókna węglowego. Ten materiał pojawia się także na masce i wlotach powietrza na nadkolach. Tył stał się masywniejszy, dyfuzor wyróżnia się znacznie bardziej dzięki czerwonym akcentom. Wysuwany spoiler zyskał karbonową dokładkę. Felgi, w jakie TechArt wyposażył swój model mają rozmiar 20/21 cali. Wnętrze pozostało niemal bez zmian, pojawiło się jedynie kilka drobnych szczegółów zdradzających z jakim tunerem mamy do czynienia.

TechArt GTstreet R w wersji kabrio - urwanie głowy z otwartym dachem

Równie ciekawie jak na zewnątrz jest również pod maską. Fabryczne 911 Turbo S rozwija 650 koni. TechArt GTStreet R, dzięki nowemu układowi wydechowemu, a także modyfikacji software’u rozwija aż 800 KM. Nie podano jak auto przyspiesza do setki, jednak poprawy można oczekiwać zwłaszcza przy większych prędkościach. Cabrio ma się rozpędzić do prędkości maksymalnej aż 350 kilometrów na godzinę. TechArt nieco obniżył 911, dzięki czemu jest ona bliżej gruntu o 25 milimetrów.

TechArt GTstreet R w wersji kabrio - urwanie głowy z otwartym dachem

Niestety, jak zwykle w przypadku tak renomowanych tunerów tanio nie będzie. Sam pakiet GTStreet R kosztuje aż 73 tysiące euro, a więc w tej cenie możemy mieć przykładowo model 718 Boxster S albo Macana S. Powstanie 87 sztuk tego modelu.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *