Redaktor | Fotograf

Nie jest to pierwszy pakiet tunera do Porsche Taycana. Jednak tym razem jest on znacznie obszerniejszy. Dodatkowe elementy aerodynamiczne poprawiają wygląd auta, stało się ono agresywniejsze. Zmiany objęły także wnętrze elektrycznego Porsche.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do pierwszego całkowicie elektrycznego Porsche. Taycan jest już z nami od jakiegoś czasu, oferując świetne osiągi. Pomimo braku silnika spalinowego zachowuje charakter Porsche, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze bardziej go podkreślić. Tego podjął się TechArt i już jakiś czas temu pokazał swoją propozycję Taycana po tuningu. Jednak teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej rozbudowany pakiet. Tuner specjalizujący się w modyfikacji Porsche zmienił zarówno elementy zewnętrzne, a także zabrał się za wnętrze.

TechArt zaprezentował Taycana po tuningu poprawiając aerodynamikę

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy są ogromne, 22-calowe felgi TechArt Formula VI zaprezentowane w zeszłym roku. Ponadto, na przodzie zmieniono przedni splitter, a także część osłon wlotów powietrza. Znalazł się tam także napis TechArt. Pod lampami pojawił się bardziej rozbudowany, agresywny wlot powietrza. Zmodyfikowano także progi boczne. Z tyłu znalazł się większy spoiler, a także bardziej rozbudowany dyfuzor. Wszystko zostało oczywiście wykonane z włókna węglowego. Napis Porsche na tylnej klapie został zastąpiony napisem z nazwą tunera. Całość wygląda naprawdę bardzo dobrze i podkreśla charakter Taycana.

TechArt zaprezentował Taycana po tuningu poprawiając aerodynamikę

TechArt zadbał także o wnętrze Taycana. Czarna skóra w połączeniu z alcantarą wygląda bardzo sportowo. Ponadto w środku znajdziemy nową kierownicę ze znaczkiem tunera. Znajdziemy go także na zagłówkach foteli. W połączeniu z zielonymi akcentami jest to bardzo efektowne. Niestety, TechArt nie zmienił nic pod względem technicznym. Taycan nadal rozwija taką samą moc, a zatem przykładowo w wersji Turbo jest to 680 koni. Tuner już niedługo udostępni konfigurator online, w którym każdy będzie mógł wybrać jakie elementy chciałby mieć w swoim Taycanie. Podobne konfiguratory są już dostępne dla pozostałych modeli Porsche, dla których tuner oferuje swoje pakiety stylistyczne.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *