Marco Wittmann wygrywa drugą sesję kwalifikacją na torze Zolder. Drugi czas uzyskał Lucas Auer, a trzeci Mike Rockenfeller.

Marco Wittmann wczoraj bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach i zajął trzecie miejsce. Dzisiaj Niemiec podtrzymał dobrą formę na jednym okrążeniu i zdobył Pole Position na torze Zolder. Obok niego na starcie ustawi się Lucas Auer, kolejna pozycja należy do Mike’a Rockenfellera, który świetnie spisuje się w ten weekend. Dopiero czwarte miejsce w czasówce wywalczył lider klasyfikacji generalnej, Kelvin van der Linde.

Przebieg kwalifikacji

Arjun Maini z powodu problemów z samochodem w ogóle nie wyjechał na tor podczas kwalifikacji. Hindus brał wczoraj udział w kolizji z Danim Juncadellą i Liamem Lawsonem. Hiszpan za spowodowanie zdarzenia został ukarany przez sędziów przesunięciem na polach sterowych o 10 pozycji.

Zawodnicy niechętnie wyjeżdżali na tor w pierwszych minutach kwalifikacji. Większość oszczędzała opony i najświeższe komplety zostawili na końcówkę sesji. Po pierwszych dziesięciu minutach czasówki na prowizorycznym Pole Position znajdował się wczorajszy zwycięzca kwalifikacji i wyścigu, Kelvin van der Linde. Warto zaznaczyć, że dzisiaj zawodnicy wykręcali lepsze czasy okrążeń niż wczoraj. Zawodnik z Republiki Południowej Afryki uzyskał rezultat 1:27.048. W sobotę czas dający Pole Position był o sześć tysięcznych wolniejszy. Na Daniego Juncadellę podziałała kara przesunięcia. Hiszpan po pierwszych dziesięciu minutach znajdował się na drugiej pozycji. Pierwszą trójkę uzupełniał Nico Muelller. Zaraz za nim czaił się Liam Lawson. Solidne tempo utrzymywał Maximilian Goetz, okupujący piątą lokatę.

Zawodnicy ponownie na tor lekko ponad siedem minut przed końcem sesji. W ruch poszły świeże komplety opon, co zwiastowało kolejną poprawę czasów. Pierwsze kółka głównie polegały na dogrzaniu gum. Wczoraj sygnał do kręcenia okrążeń dał Christian Klien, dzisiaj jego śladami podążyli Esmee Hawkey i Nico Mueller. Brytyjka uzyskała siódmy rezultat, natomiast Szwajcar wskoczył na pierwsze miejsce. Christian Klien także poprawił swój czas i awansował przed Esmee Hawkey na szóstą pozycję. Kolejne kółko Muellera było jeszcze szybsze, ale zostało unieważnione. Chwilę później szybkie okrążenie przejechał Marco Wittmann, które dało mu Pole Position. Jego czas był o blisko 4 dziesiąte sekundy lepszy od wczorajszego rezultatu, dającego pierwsze miejsce. Chwilę później za Niemca wskoczyli jeszcze Auer i Rockenfeller.

Marco Wittmann

Po kilkunastu sekundach wywieszono czerwoną flagę. Na torze stało inne BMW. IS THAT GLOCK!? Tak, Niemiec najechał agresywnie na szykanę i coś uległo awarii w jego samochodzie. Sesja nie została już wznowiona. Wittmann zdobył Pole Position, drugi skończył Lucas Auer, a trzeci Mike Rockenfeller. Na czwartym miejscu znalazł się Kelvin van der Linde.

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *