DTM Hockenheimring

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

W 2022 Hockenheimring ponownie ugości przedsezonowe testy DTM, obok nowego dla niemieckich mistrzostw portugalskiego toru w Portimao.

Tegoroczny sezon DTM już oficjalnie za nami, co oznacza rozpoczęcie przygotowań na przyszły rok. Jakiś czas temu potwierdzony został kalendarz zmagań, co chwilę jakiś zespół lub kierowca zgłasza swoje zaangażowanie na 2022. Doczekamy się między innymi powrotu trzykrotnego mistrza Rene Rasta czy obecności kolejnych Lamborghini za sprawą Grasser Racing Team. Teraz natomiast potwierdzono testy przedsezonowe, w czasie których cała karawana będzie mogła się przygotować do kolejnego sezonu zmagań w serii.

DTM Hockenheimring

Potwierdzonymi lokacjami stały się niemiecki Hockenheimring oraz portugalski Autódromo Internacional do Algarve w Portimao. Tor w Badenii-Wirtembergii nie jest miejscem obcym zarówno dla fanów, jak i kierowców czy zespołów DTM, więc nie dziwi jego obecność na tej liście. Testy na Hockenheimringu odbędą się w dniach 5 i 6 kwietnia, a wyścigi na tymże torze zwieńczą sezon 2022 w dniach 8-9 października. Algarve z kolei doczeka się debiutu w kalendarzu niemieckiej serii. Decyzja o pozwoleniu całej karawanie mistrzostw na zapoznanie się z tym obiektem wydaje się zatem naturalna. Seria zawita tam na testy w dniach 26 oraz 27 kwietnia, tuż przed inauguracją sezonu w weekend 29 kwietnia – 1 maja.

Testy przedsezonowe są od lat istotnym elementem sezonu DTM. Hockenheim ma długą tradycję jako miejsce pierwszego spotkania. Po zimowej przerwie jest to prawdziwe wydarzenie dla wszystkich zaangażowanych. Już teraz nie możemy się na to doczekać. Ponadto dwa dni testowe w Portugalii to intensywne przygotowania do otwarcia sezonu i premiery na torze wyścigowym w Portimao”.

Frederic Elsner, dyrektor ds. wydarzeń i operacji, ITR

Tor w Portimao nie jest jednak jedynym obiektem nowym dla mistrzostw DTM. Swój debiut w roku 2022 zaliczyć ma również Autodromo Enzo e Dino Ferrari, znany powszechniej jako tor we włoskiej Imoli. Po roku nieobecności powróci również belgijskie Circuit de Spa-Francorchamps.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *