Redaktor | Fotograf

Ostatnio tworzenie terenowych, a właściwie uterenowionych samochodów jest w modzie. Producenci wprowadzają na rynek SUVy, a także dodają nieco cech terenowych już oferowanym modelom. Audi przoduje w tej konkurencji ze swoimi wersjami Allroad. Na ostatnich zdjęciach szpiegowskich, mogliśmy zauważyć model A3 w kamuflażu, z podniesionym zawieszeniem. Czy to właśnie na taką odmianę czekamy?

Audi ma bogatą historię tworzenia uterenowionych wersji swoich modeli. Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście linia Allroad, która jest od dawna oferowana w przypadku modelu A6. Jednak kilka lat temu dołączył do niego również model A4. Czy to ostatnie słowo Audi? Patrząc na to, że konkurencja również oferuje takie modele, wygląda na to, że nie. Choć w ostatnim czasie prym wiodą SUVy, ludzie rzucili się na wszystko, co ma chociaż nieco poprawione właściwości terenowe. Nic więc dziwnego, że producent z Ingolstadt planuje wprowadzić kolejny model z tej serii do produkcji. Tym razem padło na kompaktowy model A3. Auto jest już intensywnie testowane, a dzięki zdjęciom szpiegowskim, niezawodna Kolesa.ru przygotowała render.

Nowe Audi A3 w wersji Allroad - czy ten model ma sens?

Z zewnątrz głównym czynnikiem wyróżniającym wersję Allroad od pozostałych będą oczywiście plastikowe, nieco poszerzone, nadkola. Jest to cecha niemal wszystkich modeli Allroad Audi. Ponadto, auto otrzyma nowy grill i zderzak. Dzięki temu, że auto oparto oczywiście o najnowszą generację modelu A3, wygląda to naprawdę dobrze. Ponadto, możemy spodziewać się większych felg, a także podniesionego o 3-4 centymetry zawieszenia.

Nowe Audi A3 w wersji Allroad - czy ten model ma sens?

Audi ma jednak nieco ułatwione zadanie. W tej klasie inni producenci z grupy VAG mają już swoje propozycje. W związku z tym, pod względem technicznym nie powinno być tak ciężko, z powodu współdzielenia płyty podłogowej MQB. Ta powinna ze spokojem wystarczyć także dla A3 Allroad. Pozwoli na zastosowanie napędu quattro, a także wystarczająco mocnych silników. W gamie powinny znaleźć się zarówno jednostki benzynowe, jak i diesle. Niewykluczona jest również hybryda typu plug-in. Z platformy korzystają również takie modele jak Skoda Octavia Scout, czy Volkswagen Golf Alltrack. Patrząc na sprzedaż tych modeli, również Audi może liczyć na sukces.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *