Redaktor | Fotograf

Choć już w przypadku poprzedniej generacji mieliśmy mieć do czynienia z uterenowioną Klasą C, jej debiut nastąpił dopiero teraz. All-Terrain wygląda tak, jak mogliśmy się spodziewać, ma podwyższone zawieszenie, kilka stylistycznych dodatków i znacznie bardziej bojowy charakter.

Moda na uterenowione kombi nie jest wcale czymś nowym. Audi już od dawna w ofercie miało odmiany Allroad zarówno modelu A6, jak i A4. Nie tak dawno, bo w 2017 również Mercedes dołączył do producentów oferujących takie modele. Na pierwszy ogień poszła Klasa E, a niedawno dołączył do niej również mniejszy model marki ze Stuttgartu. Na targach IAA w Monachium właśnie zaprezentowano Klasę C w odmianie All-Terrain – uterenowioną wersję kombi Mercedesa. Na żywo auto prezentuje się naprawdę dobrze.

Mercedes-Benz klasy C w wersji All-Terrain - wersja kombi na szczudłach

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy jest oczywiście znacznie podwyższony prześwit. C-Klasa All-Terrain stoi zauważalnie wyżej niż zwykła odmiana. To zasługa o 40 milimetrów podwyższonego zawieszenia. Ponadto dodano sporo dodatków z plastiku, w tym nadkola. Na dole przedniego zderzaka pojawiła się metalowa osłona chroniąca przed kamyczkami. We wnętrzu zmian względem zwykłej wersji nie ma praktycznie wcale.

Mercedes-Benz klasy C w wersji All-Terrain - wersja kombi na szczudłach

Na tylnej klapie możemy zauważyć oznaczenie C220d, co oznacza, że ten egzemplarz ma pod maską dwulitrowego diesla o mocy 194 koni. W gamie znajdą się prawdopodobnie także mocniejsze jednostki wysokoprężne. Pod maską będziemy mogli też znaleźć silniki benzynowe. Napęd trafia oczywiście na wszystkie cztery koła dzięki napędowi 4Matic. All-Terrain otrzymał też nowe tryby jazdy, Offroad i Offroad+. Ten drugi pozwala nawet na regulację prędkości zjazdu ze zniesienia.

Co ciekawe, Klasa C All-Terrain będzie oferowana jedynie na rynku Europejskim. Faktycznie, to tutaj powinno się znaleźć więcej zainteresowanych autem, którzy będą go używali także do poruszania się w lekkim terenie. Bez wątpienia, na mniejszy model Mercedesa w wersji All-Terrain znajdą się klienci. Auto wygląda bardzo ciekawie i będzie dobrym konkurentem dla Audi A4 Allroad.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *