Redaktor | Fotograf

Większość z nas chciałaby odpocząć podczas dłuższej podróży samochodem. Dla niektórych dobrą formą relaksu jest granie w gry. W związku z tym, Tesla udostępniła taką opcję na ekranie głównym. Niestety, teraz musi z tego zrezygnować. Głównym powodem jest oczywiście rozpraszanie kierowcy, który musi czuwać nad jadącym samochodem nawet wtedy, gdy włączony jest autopilot.

Choć w ostatnich latach systemy wspomagające kierowcę rozwinęły się w niesamowitym stopniu, wciąż musi on czuwać nad samochodem. Liderami tego typu rozwiązań pozostaje Mercedes-Benz, a także Tesla ze swoim Autopilotem. Może on sterować samochodem, jednak kierowca wciąż musi monitorować sytuację na drodze. W jednej z ostatnich aktualizacji systemu rozrywki, producent dodał funkcjonalność grania w gry z myślą o pasażerach, która działa nawet w czasie jazdy. Teraz jednak, Tesla będzie musiała usunąć tę opcję przez to, że może zbytnio rozpraszać kierowcę.

Tesla zmuszona do usunięcia opcji grania w gry podczas jazdy

Okazało się również, że z funkcji korzystali kierowcy, co stwarzało duże niebezpieczeństwo. Tesla, poza krótką notką ostrzegającą przed otwarciem aplikacji, nie zabezpieczyła w żaden sposób aplikacji przed graniem w gry przez kierowcę. Nawet jeśli to Autopilot prowadzi Teslę, trzeba go monitorować. National Highway Traffic Safety Administration, czyli organ odpowiadający za bezpieczeństwo na drogach w Stanach Zjednoczonych, podjął śledztwo w tej sprawie. Tesla zgodziła się, aby wyłączyć możliwość grania w gry podczas jazdy. Od teraz będzie to możliwe jedynie podczas postoju.

Tesla zmuszona do usunięcia opcji grania w gry podczas jazdy

Wszystko wskazuje na to, że aplikacje tego typu, jeszcze przez długi czas nie będą dostępne podczas jazdy. Najpierw, trzeba wprowadzić jeszcze lepsze systemy wspomagające kierowcę, które już teraz są bardzo zaawansowane, jednak całkowicie go nie zastępują. Najwięcej w tym temacie robi właśnie Tesla, a także Mercedes czy Volvo. Wydaje się jednak, że to amerykańska marka jest póki co najbliżej wprowadzenia finalnego rozwiązania na rynek. Autopiloty już teraz są w stanie prowadzić samochód autonomicznie przez większość podróży. Wtedy, będzie można wprowadzać także gry dla pasażerów, czy nawet kierowcy.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *