Redaktor | Fotograf

Limitowane odmiany są tym, czym producenci lubią nas zaskakiwać. Mają w sumie ku temu sporo okazji. Rocznica wprowadzenia danego modelu na rynek, czy powstania marki to tylko niektóre z możliwości. Nie zamierza z nich zrezygnować BMW, a konkretniej sportowy oddział M, który w przyszłym roku będzie świętował swoje 50 urodziny. W związku z tym, na rynku ma pojawić się limitowana edycja modelu M4, nawiązująca do najlepszych tradycji marki. Na pokładzie oczywiście tylny napęd i skrzynia manualna.

Jeśli chodzi o możliwości świętowania rocznic, BMW wydaje się być w bardzo komfortowej sytuacji. Rozległa gama modelowa sprawia, że Bawarczycy mogą wprowadzać na rynek odmiany świętujące rocznice danych modeli, całej marki lub wersji M. To właśnie sportowy oddział BMW będzie świętował w najbliższym czasie pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji, producent szykuje nie lada gratkę dla miłośników marki. Specjalna odmiana modelu M4 ma otrzymać napęd na tylną oś, manualną skrzynię biegów, a także większą moc i połączyć wszystko co najlepsze w modelach z logiem M.

BMW M przygotuje specjalną wersję M4 na swoje pięćdziesiąte urodziny

Póki co, wszystko co wiemy o nowym modelu pochodzi z forum g80.bimmerpost. Użytkownik “sprzedający” informację o nowej wersji wydaje się być jednak dobrze poinformowany o nowościach w gamie M4. Według niego, specjalna odmiana ma być kopią nadchodzącej CSL, jednak z manualną skrzynią biegów. Wszystkie dodatkowe opcje, zapewniające komfort, jednak zwiększające masę auta, takie jak komfortowy dostęp, elektryczne siedzenia czy czujniki parkowania, mają zostać usunięte. Wszystko to oczywiście w imię redukcji masy i zwiększenia przyjemności z jazdy.

BMW M przygotuje specjalną wersję M4 na swoje pięćdziesiąte urodziny

Ta ostatnia ma grać oczywiście pierwsze skrzypce. Już odmiana CSL będzie znacznie lżejsza i sztywniejsza od standardowych wersji M4. Choć niestety, nawet na temat CSL wiemy niewiele, ponieważ auto nie doczekało się jeszcze oficjalnej premiery. Ta nastąpi prawdopodobnie latem 2022 roku. Jubileuszowy model pojawi się zapewne nieco później, w okolicach jesieni 2022 roku. Oba modele będą mocno limitowane, prawdopodobnie również czasowo.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *