Redaktor | Fotograf

Wielu z nas często staje przed wyborem dwóch, na pierwszy rzut oka podobnych produktów. Właśnie otrzymaliśmy do testów produkty od Shiny Garage i House of Wax, które choć podobne, nieco się od siebie różnią. Które z nich lepiej wybrać i do czego się sprawdzą?

Wielu z nas uwielbia utrzymywać swoje auto w czystości. Jednak jak najlepiej o nie zadbać? Z pomocą przychodzą nam producenci preparatów, które pomagają utrzymać czystość naszych samochodów. Jednak na rynku jest ich bardzo dużo, w związku z czym pojawia się pytanie co wybrać? Otrzymaliśmy do przetestowania dwa woski od House of Wax, a także dwa podobne do siebie produkty od Shiny Garage.

House of Wax Sapphire vs Diamond

Porównanie produktów Shiny Garage i House of Wax

Obydwa woski na pierwszy rzut oka wydają się być podobnymi propozycjami. Faktycznie, wiele je łączy. Przede wszystkim łatwość aplikacji, nakłada się je identycznie jak pozostałe woski i nie sprawia to żadnych problemów. Różnice, które zauważyłem bardzo szybko po nałożeniu, to fakt, że Diamond dużo lepiej wygląda po kolejnym myciu samochodu. Jest on bardziej śliski i bardziej przyjemnie pachnie. Ponadto, jest on nieco droższy, średnio około 20% od Sapphire. Niestety, nie mam pewności jak wygląda trwałość obu produktów, jednak z pewnością oba wytrzymają kilka miesięcy. Na ten moment jednak, wybrałbym droższą wersję.

Shiny Garage Glaze vs All in One #1

Porównanie produktów Shiny Garage i House of Wax

W przeciwieństwie do poprzedniego testu produktów Shiny Garage, tutaj porównujemy dwa podobne do siebie produkty. Glaze i All in One #1 także na pierwszy rzut oka są podobne, jednak nieco się od siebie różnią. Glaze przede wszystkim służy do wydobycia głębi lakieru, z czym radzi sobie bardzo dobrze. Ponadto aplikacja jest bardzo szybka i prosta. Nadaje mu także sporo połysku, dzięki czemu będzie świetnym szybkim odświeżaczem auta. Należy go jednak nakładać na wcześniej umyty lakier. All in One #1 z kolei sprawdzi się w warunkach, gdy musimy odświeżyć nieco zabrudzone miejsca samochodu. Poza nadaniem blasku, poradzi on sobie z oczyszczeniem samochodu, a także nieco go zabezpieczy. W związku z tym oba produkty faktycznie są podobne, jednak to ten pierwszy lepiej poradzi sobie z wydobyciem blasku i głębi lakieru, natomiast ten drugi pomoże go wyczyścić.

Dziękujemy Carstyle za udostępnienie produktów do testu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *