Redaktor | Fotograf

Wielu z nas stara się jak najlepiej zadbać o samochód. Jednym z problemów przed jakim stoimy jest brud zalegający na aucie. Jak najlepiej sobie z nim poradzić? Najlepiej zwrócić się ku sprawdzonym producentom chemii samochodowej. Jedną z nich jest bez wątpienia Shiny Garage. Ich preparaty świetnie nadają się do umycia samochodu na blask.

Wielu z nas uwielbia utrzymywać swoje auto w czystości. Jednak jak najlepiej o nie zadbać? Z pomocą przychodzą nam producenci preparatów, które podnoszą walory estetyczne samochodów. Jednak na rynku jest ich bardzo dużo, w związku z czym pojawia się pytanie co wybrać? W ostatnim czasie w nasze ręce wpadły produkty firmy Shiny Garage. Przetestowaliśmy te produkty, a oto opis poszczególnych kosmetyków, które dostaliśmy do przetestowania. Wszystkie z nich odznaczały się jednak kilkoma cechami, które można opisać na początku. Jest to przede wszystkim łatwość aplikacji, dzięki zawartym w pakiecie spryskiwaczom. Ponadto na każdym opakowaniu producent udostępnia krótki opis produktu, jak i sposób aplikacji.

Shiny Garage Red Devil Degreaser

Shiny Garage Red Devil Degreaser

Preparat ten służy przede wszystkim do usuwania ciężkich zabrudzeń z powierzchni. Faktycznie radzi sobie z tym bardzo dobrze. Można go użyć między innymi do nadkoli, felg czy zabrudzeń z różnych zakamarków karoserii. Radzi sobie także z brudem zalegającym pod maską auta. Faktycznie, możemy usunąć nim nawet pozostałe osady błota czy zaschnięty kurz. Ponadto po czyszczeniu pozostawia on na powierzchni strukturę ochronną, która chroni przed zabrudzeniami. Nawet kilka dni po umyciu, na karoserii zostawało dużo mniej zabrudzeń.

Shiny Garage Extra Dry

Shiny Garage Extra Dry

Jak sama nazwa wskazuje, można go użyć na sucho. Dzięki temu, nada się do użytku przede wszystkim we wnętrzu samochodu. Można nim wyczyścić ciężkie zabrudzenia tkanin we wnętrzu, a więc materiałowej tapicerki czy podsufitki. Po spryskaniu zabrudzonej powierzchni wystarczy poczekać, aż brud wyschnie i będzie go można usunąć za pomocą odkurzacza czy szmatki. Produkt radzi sobie bardzo dobrze i jest łatwy do aplikacji.

RR Customs Glass Cleaner+

Produkt ten należy używać do powierzchni szklanych. Oczywiście, można to zrobić zarówno przed, jak i po umyciu auta. Pomaga on przede wszystkim w usuwaniu brudu z szyb. Nie pozostawia żadnych smug, a różne powierzchnie szklane pozostawia bardzo czyste, nadając wręcz nieco blasku. Podobnie jak w przypadku innych preparatów, sposób aplikacji jest bardzo prosty.

Shiny Garage Bug Off Insect Remover

Shiny Garage Bug Off Insect Remover

Wielu z nas z pewnością miało problem z usunięciem insektów, które uzbierały się na zderzaku po dłuższej trasie. Jimmy Garage ma w ofercie środek, który poradzi sobie i z tym. Bug Off Insect Remover rozpuszcza je i sprawia, że są bardzo łatwe do usunięcia. Można je spryskać bezpośrednio preparatem tuż przed myciem auta.

Base Shampoo

Jest to po prostu szampon samochodowy, który po rozcieńczeniu można wykorzystywać do wyczyszczenia auta. Radzi sobie z tym dobrze, zarówno z ciężkimi zabrudzeniami, jak i z mniejszym brudem jak i kurzem. Nadaje już wstępny błysk, więc nawet umycie auta jedynie nim daje już dobry efekt.

D-Tox

Ten preparat można wykorzystać do walki z zabrudzeniami metalicznymi. Radzi sobie dobrze z pyłem zalegającym na klockach hamulcowych. Wystarczy spryskać daną nawierzchnię, chwilę poczekać i spłukać wodą.

Morning Dew QuickDetailer & Wax

Ostatni z przetestowanych preparatów ma dwa zastosowania. Można nim szybko odświeżyć lakier i nadać mu błysku, co jest świetną cechą, ale jednocześnie ma on w sobie wosk. Dzięki temu możemy zarazem ochronić lakier i nieco go odbudować. Faktycznie produkt ten wyciąga z naszego lakieru dużo, dzięki czemu auto wygląda lepiej.

Podsumowanie

Każdy z produktów Shiny Garage jaki testowaliśmy, okazał się świetnie radzić sobie z postawionymi przed nim zadaniami. Aplikacja każdego z nich jest bardzo łatwa, a producent umieścił na nich dokładną instrukcję obsługi, dzięki czemu każdy poradzi sobie z ich użytkowaniem. Z pewnością są to jedne z najlepszych kosmetyków obecnych teraz na rynku. Nadadzą się nie tylko dla użytkowników profesjonalnych, ale także dla fanów motoryzacji pragnących lepiej zadbać o swoje auta.

Dziękujemy Carstyle za udostępnienie produktów do testu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *