Auer

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Inauguracja sezonu DTM na Portimao już oficjalnie za nami. Wyścigi wygrali kolejno Auer i Mueller, a liderem klasyfikacji został Bortolotti.

Podobnie jak w zeszłym roku stawka DTM stoi na naprawdę wyrównanym poziomie. Mimo iż w pierwszym weekendzie na szczycie przewijają się takie nazwiska jak Auer, Mueller, Bortolotti, Fraga czy Stolz, wygląda na to, że na dystansie całego sezonu czekać nas będą spore przetasowania.

Piątek – Mueller i Sheldon

W piątek tradycyjnie odbyły się dwie sesje treningowe. Na szczycie tabeli FP1 znalazł się Nico Mueller, a FP2 zdominowane zostało przez Sheldona van der Linde.

Sobota – Bortolotti i Auer

Pierwsze kwalifikacje zdominowane zostały przez Mirko Bortolottiego, który w swoim Lamborghini Huracanie wywalczył Pole Position. Tuż za Włochem, jedną setną wolniejszy czas wykręcił Mikael Greiner, a ostatni punkcik sobotnich kwalifikacji trafił w ręce Lucasa Auera, któremu do startu z pierwszego miejsca brakowały cztery setne. Austriak nadrobił to jednak w wyścigu, kiedy podczas restartu za samochodem bezpieczeństwa zdobywca Pole Position kolokwialnie mówiąc, zaspał. Bortolotti spadł wówczas na aż szóstą pozycję, ale udało mu się odbić i ukończyć na podium za Auerem i Lucą Stolz.

Auer

Niedziela – Mueller

Niedzielne kwalifikacje padły łupem wygłodniałego Nico Muellera. Szwajcar po dwóch wicemistrzostwach w pojazdach Class One nie poradził sobie zbyt dobrze w debiucie ery GT3. Wygląda jednak na to, że kierowca Audi odrobił zadanie domowe, bo niedzielne Pole Position był w stanie przekłuć w zwycięstwo. Niedzielne podium uzupełnili Felipe Fraga oraz Mirko Borotolotii. Brazylijczykowi w Ferrari udało się w trakcie wyścigu przegonić startującego z pierwszego rzędu Włocha w Lamborghini.

Mueller

Klasyfikacja generalna

Pomimo zwycięstw ani Lucas Auer, ani Nico Mueller nie wyjeżdżają z Portugalii na szczycie tabeli. Rywalizujący w Audi Szwajcar nie ukończył pierwszego wyścigu, natomiast Austriak w Mercedesie nie zdobył w niedzielę ani jednego punktu. Liderem klasyfikacji został natomiast Mirko Bortolotii z dorobkiem 35 punktów. Włoch zawdzięcza to dwóm trzecim miejscom w wyścigach oraz Pole Position i drugiej lokacie w kwalifikacjach.

Mercedes

Foto. materiały prasowe serii, materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *