Redaktor | Fotograf

Nowy SUV włoskiego producenta może okazać się hitem sprzedażowym. Jeśli Tonale zachowa charakter Alfy Romeo, a także wprowadzi nowoczesne multimedia z pewnością znajdą się na nią klienci. Nowy model powinien trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Alfa Romeo wprowadzając do sprzedaży Giulię i Stelvio znacznie odmłodziła swoją gamę modelową. Jednak dwa modele nie napędzą całej sprzedaży, a więc Włosi zdecydowali się na kontynuację ofensywy modelowej. Na rynek trafi także Tonale, które będzie mniejsze od Stelvio, a więc powinno być też popularniejsze. Pomimo tego, że konkurencja w tej klasie jest spora, propozycja Alfy Romeo powinna być ciekawszym odpowiednikiem niemieckiej konkurencji premium. Zwłaszcza, jeśli przy zachowaniu włoskiego charakteru, Tonale będzie miało także na pokładzie nowoczesne multimedia i dobre silniki.

Prototyp Alfy Romeo Tonale

Na ulicach można spotkać już zamaskowane prototypy. Niestety, są one dość mocno zakamuflowane, przez co ciężko zauważyć szczegóły designu Tonale. Należy się jednak spodziewać, że wprowadzi ona sporo świeżości. Widać to już po jedynym widocznym na pierwszy rzut oka elemencie, czyli światłach. Są one agresywnie wyprofilowane, a także dość spore. Niestety, reszta jest pokryta mocnym kamuflażem, więc jedynym co można dodatkowo stwierdzić, to że zderzak przedni będzie dość dużych rozmiarów. Z tyłu także ciężko zauważyć jakieś konkrety. Auto powinno mieć dobre proporcje, a więc będzie dość smukłe.

Prototyp Alfy Romeo Tonale

Równie dużą tajemnicą są szczegóły techniczne nowego SUVa Alfy Romeo. Jedynym co wiemy na pewno, jest, że nie powstanie jej sportowa odmiana, a więc Quadrifoglio. Szkoda, ponieważ mogłaby spokojnie konkurować z RS Q3, czy GLA45s. Ponadto, dostępna będzie wersja z hybrydą typu plug-in. Premiera Tonale powinna odbyć się już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu będziemy mogli poznać więcej szczegółów na jej temat, choć Włosi potrafią nas zaskoczyć nawet w ostatnim momencie. Bez wątpienia Tonale będzie bardzo ciekawą propozycją w swoim segmencie, a także ciekawą konkurencją dla niemieckich SUVów.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *