Redaktor | Fotograf

Alfa Romeo kontynuuje poszerzanie swojej gamy. Dołączy do niej mniejszy od Stelvio SUV o nazwie Tonale. Włosi pokładają ogromne nadzieje w nowym modelu, który zresztą miał początkowo mieć swoją premierę w 2020 roku. Jednak ostatecznie nadejdzie ona już za 2 tygodnie, a konkretnie ósmego lutego. Sukces jest prawdopodobny, ponieważ Tonale będzie przedstawicielem bardzo popularnego ostatnio segmentu. Pomimo tego, auto musi być bardzo dopracowane, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Alfa Romeo w ostatnich latach stara się odzyskać dawny blask. Po kryzysie, widocznym zwłaszcza w połowie poprzedniej dekady, pojawiła się nowa nadzieja. Giulia i Stelvio okazały się być solidnymi propozycjami i wniosły nową jakość do gamy Włochów. Jednak dwoma modelami rynku się nie podbije, z czego zdają sobie sprawę w Turynie. W związku z tym, już niedługo do oferty dołączy kolejny model, czyli Tonale. Będzie to SUV, pozycjonowany niżej niż Stelvio. Dzięki temu, trafi do bardzo popularnego obecnie segmentu rynku, co pomoże zwiększyć sprzedaż aut marki.

Tonale miało trafić na rynek już w 2020 roku, jednak opóźnienia sprawiły, że nastąpi to dopiero teraz. Alfa Romeo zdradziła, że oficjalna prezentacja odbędzie się już za 2 tygodnie, 8 lutego 2022 roku. Jednak już teraz Włosi pokazują nam przedsmak designu nowego modelu. Oczywiście, zachowa on charakterystyczną stylistykę marki, jednak wniesie również coś nowego. Przede wszystkim reflektory otrzymają nowy kształt, który nada charakteru. Niestety, na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do dnia premiery.

Alfa Romeo Tonale zadebiutuje już ósmego lutego - mniejszy SUV w gamie

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, Tonale otrzyma wiele opcji napędu. Z pewnością pojawi się standardowa odmiana benzynowa, zapewne rozwijająca około 140 koni mechanicznych. Dołączyć ma także diesel o mocy około 130 koni mechanicznych. Korzystając z dobrodziejstw koncernu, w gamie może znaleźć się także hybryda typu plug-in rozwijająca nawet aż około 250 koni mechanicznych. W standardzie znajdzie się napęd jedynie na przód, jednak mocniejsze odmiany zapewne będą oferowane również z 4×4.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *