Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Najnowsze nagranie szpiegowskie ukazuje Ferrari w trakcie testów nowego supersamochodu. Dziwaczne końcówki wydechu i charakterystyczny dźwięk silnika sugerują, że pod maską tego pojazdu kryje się potężny silnik V12, który prawdopodobnie będzie napędzać następcę modelu 812 Superfast.

Nagranie przedstawia testowy prototyp poruszający się po publicznych drogach oraz przepiękny dźwięk wyróżniający charakterystyczną pracę silnika. Coupe jest całkowicie zamaskowane, co skrywa zmodyfikowany korpus modelu Roma, który cechuje się wydłużonym przodem, ukrywającym podzespoły napędowe. Standardowo, model Roma jest wyposażony w podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra. Jednakże pojawiają się plotki, że ten testowy pojazd może być napędzany silnikiem V12. Niestety, nie posiadamy jeszcze informacji na temat mocy nowego silnika, ale producent rzekomo pracuje nad bardziej potężnym V12.

Ferrari Roma V12 jako następca 812 Superfast? To możliwe!

Obecnie najmocniejsza wersja silnika V12 o pojemności 6.5 litra generuje 830 koni mechanicznych i 510 Nm momentu obrotowego w modelu 812 Competizione. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że następca modelu 812 Superfast będzie dysponować większą mocą niż 830 KM i nie jest jasne, czy Ferrari planuje zastosować jakieś rozwiązania elektryczne, które mogłyby dodatkowo zwiększyć moc pojazdu. Standardowy model 812 osiąga 800 KM. Zdjęcia szpiegowskie z maja uchwyciły ten model w wersji produkcyjnej, ale producent ukrył jego stylistykę pod grubą maskującą folią. Prototyp nie wykazywał oznak elektryfikacji, co często jest sygnalizowane naklejkami ostrzegawczymi na pojazdach z bateriami.

Ferrari Roma V12 jako następca 812 Superfast? To możliwe!

Zdjęcia z maja ujawniły także ogromne wloty powietrza z przodu pojazdu. Tył wydawał się nieco niedokończony na tych zdjęciach, ale nowy model cechuje się innym kształtem klapy bagażnika, co nadaje mu bardziej agresywny charakter niż stylistycznie podobny Roma. Ferrari nie podało jeszcze daty premiery następcy modelu 812. Ten model zadebiutował pierwotnie na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2017 roku, jako zastępstwo dla modelu F12berlinetta. Wcześniej w tym roku firma ogłosiła, że w 2023 roku zaprezentuje cztery nowe modele. Do tej pory przedstawiono już modele Roma Spyder i SF90 XX, a pozostałe dwa to prawdopodobnie następca modelu 812 oraz nowy hipersamochód. Ferrari zaprezentowało również model KC23 przeznaczony na tor w lipcu.

Źródło: CarSpyMedia

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *