Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes-Benz wprowadza nową funkcję do swojego asystenta głosowego MBUX. Od teraz technologia ta obsługuje inteligentne urządzenia domowe, umożliwiając użytkownikom kontrolę nad sprzętem AGD oraz urządzeniami zabezpieczającymi dom przy użyciu poleceń głosowych.

Nowa funkcja asystenta głosowego MBUX Voice Assistant obsługuje produkty takie jak Philips Hue, Samsung SmartThings, TP-Link i myQ by Chamberlain Group. Do urządzeń i sprzętu, którymi można zarządzać za pomocą tego systemu, należą między innymi światła, gniazdka inteligentne, termostaty, czujniki ruchu i drzwi garażowe. Usługa ta umożliwia również użytkownikom sprawdzenie stanu wielu urządzeń i systemów domowych za pomocą prostego polecenia głosowego. Użytkownicy mogą zapytać: “Hej Mercedes, czy wszystko w porządku w domu?” System może odpowiedzieć: “Wszystkie okna są zamknięte, a światło w sypialni wciąż świeci.” Nowa aktualizacja pozwala na jednoczesne połączenie różnych systemów inteligentnego domu.

Mercedes MBUX pozwala na sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą głosu

Użytkownicy mogą połączyć swoje konta inteligentnego domu za pośrednictwem pojazdu, po prostu pytając: “Hej Mercedes, połącz moje konto inteligentnego domu.” Wygeneruje to kod QR na centralnym ekranie, który użytkownicy mogą zeskanować swoim smartfonem, co przyspiesza proces. Konta można także dodać za pomocą aplikacji mobilnej Mercedes me connect. Nowe funkcje trafiają na rynek wraz z większą aktualizacją systemu MBUX na ten miesiąc. Producent wprowadził dźwięk Dolby Atmos do swoich pojazdów za pośrednictwem aktualizacji dostarczanej przez internet. Zaktualizowany został także asystent głosowy, który pozwala użytkownikom na sterowanie funkcjami multimedialnymi, takimi jak odtwarzanie muzyki czy odczytywanie wiadomości dzięki nowej aplikacji NewsFlash.

Mercedes MBUX pozwala na sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą głosu

Mercedes wprowadza również aplikację internetową YouTube do wybranych pojazdów z 2024 roku, w tym S-klasy, EQE i EQS z pakietem Entertainment Package Plus. W modelach EQE i EQS z wyświetlaczem Hyperscreen pasażerowie mogą słuchać dynamicznych treści dźwiękowych i wybrać spersonalizowane zdjęcie jako tapetę ekranu. Aktualizacja trafi do ponad 700 000 pojazdów na całym świecie. Mercedes przygotowuje trzecią generację systemu MBUX na rok 2025. Wcześniej w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć aktualizacje systemu multimedialnego, które obejmują integrację z aplikacjami takimi jak Angry Birds, TikTok, Zoom oraz przeglądarką internetową Vivaldi. Nowa generacja systemu wprowadza również automatyzacje, ułatwiając jednoczesne zmiany wielu ustawień pojazdu, takich jak klimatyzacja, wentylacja siedzeń czy stacja radiowa, jednym poleceniem.

Ta zaawansowana technologia jest jeszcze kilka lat przed nami, ale darmowa funkcja sterowania inteligentnym domem jest już teraz dostępna w pojazdach Mercedes-Benz wyposażonych w asystenta głosowego MBUX Voice Assistant. Nie wymaga to dodatkowych opłat ani uaktualnień pakietów – można z niej korzystać od razu. Mercedes-Benz kontynuuje rozwijanie swojego systemu, aby zapewnić klientom jeszcze bardziej zaawansowane i wygodne rozwiązania w swoich pojazdach.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *