Redaktor | Fotograf

Elektryczna gama Audi stale się rozrasta. Jeden z najnowszych modeli, czyli Q4 E-Tron, jest obecny na rynku od 2021 roku. W ramach aktualizacji na najbliższy rok modelowy, Audi wprowadzi w modelu kilka istotnych zmian. Dotkną one jednak tak wielu obszarów, że można to śmiało uznać za delikatny lifting. Q4 E-Tron 2024 otrzyma między innymi lepszy zasięg.

W ostatnich latach Audi wprowadziło na rynek wiele modeli elektrycznych. Jednym z ważniejszych jest kompaktowy SUV Audi Q4 E-Tron. W ramach małej aktualizacji producent zmieni jednak wiele obszarów, a wejdą one w życie już w najbliższym roku modelowym. Audi Q4 E-Tron 2024 otrzyma między innymi nowsze systemy bezpieczeństwa jazdy, a także kilka nowych kolorów czy większy zasięg i mocniejszą moc ładowania.

W gamie Audi Q4 E-Tron 2024 pojawi się między innymi nowa wersja wyposażenia. Edition S Line pozwoli klientowi na większe możliwości konfiguracji. Chodzi tutaj między innymi o nowe kolory w gamie: Pebble Gray, Glacier White Metallic i Mythos Black Metallic. Dodatkowo wersja otrzyma 21-calowe felgi w brązowym kolorze. Więcej zmian z zewnątrz nie jest przewidzianych, w związku z czym ciężko będzie rozpoznać Audi Q4 po małym liftingu.

Dużo ciekawiej robi się, jeśli spojrzymy na zmiany techniczne. Bateria wciąż będzie miała pojemność 82 kWh, jednak otrzyma usprawnienia w ramach ładowania. Uzupełnienie jej od 10 do 80% ma zająć teraz jedynie 28 minut na ładowarkach o mocy 175 kW. Dotyczy to jednak wersji Quattro, odmiany z napędem na tył przyjmą maksymalną moc na poziomie 135 kW. W obydwu wariantach, nabywcy otrzymają nowy silnik na tylnej osi. Rozwinie on moc 282 koni mechanicznych, a w najmocniejszej odmianie 55 Quattro sprint do setki zajmie 5,4 sekundy. Zasięg wszystkich odmian wzrośnie o około 5 procent względem poprzedniego roku modelowego.

W ramach zwiększenia komfortu podróżnych Audi zastosowało zupełnie nowe zawieszenie, a także wprowadziło kilka nowych rozwiązań wewnątrz. Pasażerowie i kierowca będą mieli do dyspozycji między innymi Audi MMI Plus, a także cyfrowe zegary już w standardzie. Podgrzewane fotele również znajdą się w wyposażeniu standardowym.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *