Bentley i Skoda świętują koronację króla Karola III - specjalne poduszki i lakier

Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wielka Brytania szykuje się do koronacji króla Karola III i królowej Kamilii, a dwaj producenci samochodów, Bentley i Skoda, wprowadzają specjalne produkty z tej okazji. Bentley stworzył limitowaną serię poduszek kabinowych dla swoich samochodów, które będą używane podczas uroczystości. Skoda natomiast wprowadza nowy kolor – Royal Green, na wybrane modele z serii Superb, Kodiaq i Octavia.

Koronacja króla Karola III i królowej Kamilii to pierwsze takie wydarzenie od 70 lat. Królowa Elżbieta II panowała od 1953 roku, więc dla Brytyjczyków oraz całego świata, to niezwykłe wydarzenie. Z tej okazji dwóch producentów – Bentley oraz Skoda – postanowiło przygotować specjalne elementy do swoich samochodów, które będą upamiętnieniem tego niezwykłego wydarzenia. Bentley wprowadził limitowaną serię poduszek kabinowych, natomiast Skoda, wprowadza nowy kolor – Royal Green.

Poduszki kabinowe Bentleya są ręcznie wykonane, wykorzystując połączenie ręcznej roboty i najnowocześniejszej technologii. Stworzenie jednej poduszki zajmuje ponad trzy godziny pracy. Haft Koronacyjny został zdigitalizowany, a następnie jest ostrożnie wyszywany ręcznie – każdy emblemat ma prawie 30 000 szwów. Poduszki są produkowane ze skór z północnej Europy, a ich kształt i rozmiar są wzorowane na poduszkach ze zbiorów dziedzictwa marki. Poduszki dostępne są w różnych kolorach, w tym w Cricketball, Cumbrian Green, Imperial Blue i Saddle, z akcentami w Beluga, Porpoise, Newmarket Tan i Imperial Blue.

Skoda z kolei wprowadza nowy kolor Royal Green, który będzie dostępny na wybranych modelach Superb, Kodiaq i Octavia. Kolor będzie dostępny w wersjach topowych wspomnianych modeli. Klienci, którzy wybiorą wariant SE L, będą mogli wybrać nowy kolor z czarnym lub beżowym wnętrzem. Natomiast kupujący model L&K będą mieli możliwość wyboru wnętrza w luksusowym kolorze koniaku. Nowy kolor Skody nawiązuje do zainteresowań króla Karola III motoryzacją. Już jako książę Walii, Karol kilkukrotnie odwiedzał Czechy, a wraz z ówczesnym prezydentem Václavem Havlem założył fundusz dziedzictwa. Wspomniany fundusz odnowił zabytkowe klasztory św. Bartłomieja i tarasy ogrodowe pod Zamkiem Praskim. Karol III odwiedził także Brno w latach 1991, 2000 i 2010 roku.

Koronacja króla Karola III i królowej Kamilii zaplanowana jest na sobotę, 6 maja 2023 roku, w opactwie westminsterskim. Samochody Bentley i Skoda, a także ich specjalne produkty, mają z pewnością przyczynić się do uroczystego charakteru wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe producentów

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *