Redaktor | Fotograf

Tesla Model S Plaid Track Package to najnowsza propozycja amerykańskiego producenta. Przede wszystkim pozwoli na pewniejsze użytkowanie samochodu na torze wyścigowym. Tesla odblokowała ogranicznik prędkości, a także dodała duże hamulce ceramiczne, dzięki czemu auto poprawi osiągi na torach wyścigowych.

Tesla Model S nie kojarzy się nikomu z autem na tor. Jest to raczej wygodna limuzyna do pokonywania dłuższych dystansów. Jednak od czasu premiery najmocniejszej wersji Plaid, która rozwija ponad 1000 koni, wiele osób chciałoby skorzystać z niej na torze. Do tej pory producent nie oferował jednak tak podstawowych rzeczy jak odblokowanie ogranicznika prędkości czy hamulców ceramicznych, czyli rzeczy, które są bardzo potrzebne na torze. Teraz to się jednak zmieni. Na rynek właśnie trafiła Tesla Model S Plaid Track Package, która może sporo namieszać w segmencie torowych elektryków.

Tesla Model S Plaid Track Package - elektryk na Nurburgring

Najważniejszym elementem pakietu będą oczywiście hamulce ceramiczne. Mają one średnice 410 milimetrów zarówno z przodu, jak i z tyłu. Na przedniej osi znajdą się 6-tłoczkowe zaciski, podczas gdy na tylnej 4-tłoczkowe. Zupełnie nowe są kute felgi w rozmiarze 20-cali. Są lżejsze i bardziej sztywne, co ma wpływ na osiągi na torze. Największą różnicę zrobią jednak opony, ponieważ Tesla Model S Plaid Track Package otrzyma ogumienie Goodyear Supercar 3R, które jest jednym z najlepszych w swoim segmencie. Ważny jest także fakt odblokowania ogranicznika prędkości. Torowa Tesla będzie mogła rozpędzić się aż do 322 kilometrów na godzinę.

Tesla Model S Plaid Track Package - elektryk na Nurburgring

Cały pakiet Tesla Model S Plaid Track Package ma kosztować od 15 do 20 tysięcy dolarów. Cena zależy od tego, czy dobierzemy do niego specjalne felgi. Nie są one standardem, ponieważ Track Package jest też dostępny ze zwykłymi wzorami i ogumieniem. Nie można go jedynie zamówić z felgami o rozmiarze mniejszym niż 20 cali. Pakiet będzie możliwy do zamówienia już od lipca tego roku. Pierwotnie pakiet miał kosztować minimum dwadzieścia tysięcy dolarów, jednak Tesla obniżyła ceny.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *