Jeszcze do niedawana elektryczne aspiracje Volvo były zakorzenione w pojazdach, które stanowią kompromis między czystą energią elektryczną a spalinową. Stworzenie jednej platformy obsługującej oba układy napędowe ma sens z finansowego punktu widzenia, ale nie wykorzystuje w pełni korzyści, jakie oferują uproszczone systemy EV. Dzięki zaproszeniu na unikalny event mogliśmy z bliska przyjrzeć się elektrycznej wizji marki, która stanie się inspiracją dla najnowszych modeli.

Volvo Concept Recharge, bo o nim mowa, to prototyp stworzony zupełnie od podstaw przez szwedzkiego producenta. W tym wypadku Concept odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jak zapowiada firma pokazuje on zupełnie nowy język projektowy dla kolejnych, nowych modeli. Jak wiemy Volvo zapowiedziało, że wszystkie auta wyprodukowane po 2030 roku będą zasilane jedynie energią elektryczną. Pomimo nowego podejścia projektowego, Recharge Concept zachowuje charakterystyczny wygląd, który identyfikuje go jako Volvo. Osłonę chłodnicy zastępuje tarcza z logo Volvo, a reflektory są nowoczesną interpretacją firmowego kształtu “Młota Thora”.

Volvo Concept Recharge - unikalny pokaz w centrum Warszawy

Koncept na żywo wygląda obłędnie. Wszystkie charakterystyczne dla marki cechy uzupełnione są niespotykanymi jak dotąd innowacjami. Zaczynając od bagażnika, który sam w sobie jest bardzo praktyczny, wyposażony jest w specjalny uchwyt na… piłki tenisowe. Niesamowite wrażenie sprawiają również obręcze kół. Ich wielkość to 23”, co jest naprawdę rzadkim elementem w obecnej motoryzacji. Niestety wiele rozwiązań, ze względów na koszty produkcji, nigdy nie trafi do seryjnie produkowanych aut. Ale o to przecież chodzi w konceptach. I tak jest tutaj… Concept Recharge jest świetną zapowiedzią czysto elektrycznej przyszłości firmy. Poniżej możecie zobaczyć kilka ujęć z futurystycznego wnętrza auta.

Volvo Concept Recharge - unikalny pokaz w centrum Warszawy

Cała ceremonia pokazania auta odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze. Piątkowy wieczór, świetna muzyka na żywo oraz nowoczesne studio Volvo Car Poland okazało się świetnym dodatkiem do bliższego zapoznania się z autem. Tego dnia mogliśmy również zgłębić tajniki premiery innego modelu – cywilnego już Volvo EX90, które trafiło pod koniec zeszłego roku do salonów. Prezentowany Concept, którego kwota produkcji przekroczyła 4 miliony euro, możecie podziwiać do końca tego tygodnia w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 89.

Dziękujemy za zaproszenie Volvo Car Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *