Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W pierwszym kwartale 2023 roku zarejestrowano w Polsce ponad 9 tysięcy samochodów marki Kia, co dało jej 7,4% udziału w rynku. Wśród najpopularniejszych modeli w Polsce znajdują się Sportage, Ceed i XCeed.

Kia to marka samochodów, która cieszy się dużą popularnością w Polsce. Według najnowszych danych, w pierwszym kwartale 2023 roku zarejestrowano 9 051 samochodów marki Kia, co przełożyło się na 7,4% udziału w rynku. Jest to druga najczęściej wybierana marka przez klientów indywidualnych. Najpopularniejszymi modelami marki są Sportage, Ceed i XCeed. W pierwszym kwartale 2023 roku Kia zajęła również drugie miejsce w Polsce pod względem liczby rejestracji aut elektrycznych, z udziałem 10,3%.

Kia z najlepszą sprzedażą w pierwszyzm kwartale w historii w Europie!

Kia odnotowała również historyczny rekord sprzedaży samochodów w pierwszym kwartale 2023 roku na rynkach UE, EFTA i Wielkiej Brytanii. Zarejestrowano w sumie 148 571 samochodów, co oznacza wzrost o 2,23% w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku. Do najlepiej sprzedających się modeli należą Sportage, Ceed i Niro. Samochody hybrydowe, hybrydowe typu plug-in i elektryczne stanowią już 35% sprzedaży w Europie.

Bestsellerami w pierwszym kwartale 2023 roku były nowy Sportage, rodzina Ceed oraz elektryczny Niro. W samym marcu sprzedano 63 053 auta, co oznacza wzrost o 6,9% w porównaniu z wynikiem w marcu ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży pozwala utrzymać udział marki Kia w rynku europejskim na wysokim poziomie wynoszącym 4,6%.

Kia z najlepszą sprzedażą w pierwszyzm kwartale w historii w Europie!

Kia jest znana z produkcji zelektryfikowanych samochodów, a jej bestsellerem jest nagradzany model EV6, który został uznany za Europejski Samochód Roku 2022. Elektryczne modele stanowią coraz większy odsetek sprzedaży marki w Europie, co wskazuje na zwiększające się zainteresowanie klientów zrównoważonymi rozwiązaniami w zakresie mobilności. Popyt na samochody elektryczne marki Kia będzie rósł nadal wraz z wprowadzeniem do oferty jeszcze w tym roku modelu EV9.

Marka stawia na rozwój zrównoważonej mobilności i coraz bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Samochody hybrydowe, hybrydowe typu plug-in i elektryczne stanowią już 35% sprzedaży marki w Europie, a firma planuje zwiększyć ten odsetek w najbliższych latach. Wprowadzając nowe modele elektryczne, Kia przyczynia się do poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Kia z najlepszą sprzedażą w pierwszyzm kwartale w historii w Europie!

Źródło: materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *